Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Rafał Betlejewski

Krypto Żyd. Krypto Antysemita.

Cytuję tu wprost moją dyskusję internetową z Lucyną Hnatkowską, którą odbyłem na Facebooku po publikacji tekstu autorstwa Benka na tesknie.com http://www.tesknie.com/index.php?id=1423) Jest to dla mnie rozmowa o tyle ciekawa, że po raz pierwszy, w tak bezpośredni sposób, zostałem poddany stygmatyzacji żydowskiej. Pozwala mi to lepiej zrozumieć, jakie to wzbudza uczucia.

Lucyna Hnatkowska: Dlaczego żydzi niemal codziennie żyją II Wojną Światową (chociaż minęło już 70 lat), skoro np. Rosjan zginęło niemal 10 razy więcej i nikt tego nie rozpamiętuje?

grafika statystyka Tutaj Lucyna załącza grafikę ze statystyką.

Rafał Betlejewski: Oj, nieprawda! W Rosji wojnę rozpamiętuje się na wszystkie możliwe sposoby. Była kamieniem założycielskim ZSRR i reaktywuje się ją jako legendę współczesnej Rosji. Holocaust stał się podwaliną i legendą założycielską, mitem Izraela. Nic w tym dziwnego. Jednak to nie o Żydów chodzi w tej konkretnej wypowiedzi (w artykule Benka), tylko o Polaków. To my musimy sobie opowiedzieć Holocaust i go zrozumieć. Jeszcze zwrócę Ci uwagę, że w grafie, który pokazujesz jest przekłamanie. W liczbie 6 milionów Polaków zawarte są 3,5 miliona polskich Żydów. Po drugie Żydzi gineli jako naród, którego państwo nie było zaangażowane w działania wojenne. Nikt nie wypowiedział wojny państwu żydowskiemu. Państwo takie nie miało armii ani zdolności wojennych. Ani nawet terytorium.

Lucyna Hnatkowska: Jeśli porównasz wpisy facebookowe statystycznego Żyda i Rosjanina to zauważysz, że Żyd ma wpis w tym temacie średnio raz na tydzień, Rosjanin najczęściej w ogóle lub sporadycznie przy okazji świąt państwowych. Pomijając już liczbę Żydów, którzy zginęli i którą Żydzi próbują nie wiedzieć po co windować no rozmiarów nie potwierdzanych przez historyków.

Rafał Betlejewski: A tak swoją drogą, wyobraź sobie, Lucyno, że ja bym ci powiedział: "a weź już przestań się tak rozwodzić nad tą twoją zgwałconą i zatłuczoną haczką matką..." i na poparcie swojej racjonalności pokazałbym Ci jakiś taki wykres.

Lucyna Hnatkowska: Jak już to babką, to było ponad 70 lat temu. I na tym polega kwestia, że pomimo to że spotkało to również 60 mln innych ludzi to tylko Żydzi to rozpamiętują do tego stopnia.

Rafał Betlejewski: Rodziny katyńskie to też Żydzi? Idź im ten wykres pokazać, może się opamiętają.

Lucyna Hnatkowska: Myślę, że rodziny katyńskie nie robią wpisów na fb na ten temat co tydzień.

Rafał Betlejewski: Ach, czyli to chodzi o wpisy na fb... rozumiem!

Lucyna Hnatkowska: No chyba nie rozumiesz, szkoda uważałam Cie za bardziej bystrego. Wytłumaczę więc jak dziecku. Wpisy na fb są wyrazem tego o czym określona osoba myśli w danej chwili, wynika z tego więc, że Żydzi myślą o tym częściej niż osoby innej narodowości z analogicznymi przypadkami w swoich rodzinach.

Rafał Betlejewski: Lucyno, uparłaś się na jakąś tezę, która jest akademicka, nie do udowodnienia, nie wskazuje na żaden realny problem. Co więcej, jest w niej zasadniczy błąd myślowy: w czasie drugiej wony światowej nie ma "analogicznej" sytuacji. Wystarczy spojrzeć na Polskę dziś. Polacy jakoś sobie w niej radzą, żyją, odbudowali się. Żydów jednak nie ma. Nie ma nawet prawie po nich śladu, gdyż ślady te zostały przez nas zatarte. Nie ma ani jednej - ANI JEDNEJ - społeczności żydowskiej w Polsce, która funkcjonowałaby w oparciu o tradycję i społeczną tkankę swoich przodków. Cały naród został zlikwidowany. Nie wiem więc, o jakiej analogii może być mowa. Dodatkowo na poparcie tej swojej tezy przywołujesz statystykę, która przekłamuje prawdę, gdyż pomija Żydów. Jeśli byś tam umieściła procentowy słupek dla polskich Żydów byłoby tam 100%!!! Czy Ty to w ogóle rozumiesz?

Lucyna Hnatkowska: Ale krzyczysz :). Matematyka się kłania, jakby było 100% to aktualnie nie byłoby Żydów na świecie. Pisałam o analogicznych rodzinach, których członkowie rodziny również przeżyli podobne sytuacje podczas wojny, gwałty, zabójstwa itp. Piszesz jakby żydzi byli jedynymi umęczonymi. Żydzi to naród migracyjny jak żaden inny, gdyby Polska była tak samo rozwinięta jak USA to gwarantuje Ci, że byłoby w niej proporcjonalnie więcej Żydów. Polska kojarzy się również Żydom ze złymi wspomnieniami dlatego nie chcą tu mieszkać. Zapewne nie chciałbyś mieszkać w pokoju, w którym obserwowałeś jak mordowano Twoją matkę.

Rafał Betlejewski: Szczególnie, jeśli mordowaliby ją ci sami ludzie, którzy nadal w tym pokoju mieszkają... Tabelka, którą pokazałaś prezentuje procentową utratę ludności w stosunku do populacji kraju w 39 roku, nie do populacji na całym świecie. No więc w tej skali słupek odnoszący się do polskich Żydów sięgnąłby 100%. Nie uderza cię to? Zresztą tak samo byłoby z holenderskimi Żydami na przykład. Też 100%. Natomiast słupek polskich chrześcijan byłby o 60% niższy i plasowałby nas trochę powyżej Grecji. Czy to też cię nie uderza? A to że Żydzi nie chcą tu mieszkać nie wynika tylko z faktu, że mają w pamięci zbrodnie hitlerowskie - oczywiście to też - ale przezde wszytkim dlatego, że mają w pamięci nasze zbrodnie i że ich stąd skutecznie wypędzono, lub dobito resztki. Paradoks polegał na tym, że po wojnie wielu Żydów uciekło z Polski do Niemiec, bo tam czuło się bezpieczniej. Nie mówiąc już o tym, że jesteśmy być może jedynym krajem, który nie zwrócił im majątków, oraz nie przeprowadził rzeczowej dyskusji na temat tego, co się wydarzyło. Jeszcze jedna komiczna rzecz jest taka, że komentujesz tekst napisany przez polskiego chrześcijanina, twierdząc, że Żydzi robią zbyt dużo wpisów na fb o Holocauście.

Lucyna Hnatkowska: Twoja hipokryzja i zakłamanie sięga zenitu. Czy naprawdę masz otaczających Cię ludzi za debili? Twoje żydowskie korzenie wręcz emanują od Ciebie.Nie widzę w tym oczywiście nic złego, ale to że podajesz się za chrześcijanina a zarazem "nie wprost" gardzisz chrześcijanami i tą religią to już jest mocno niefajne. Mówię to jako ateistka ale chyba nikt nie lubi zakłamanych ludzi.

Rafał Betlejewski: O, proszę, pojawił się argument: to musi być żyd. Brawo. Możesz mi oczywiście założyć na rękę Gwiazdę Dawida i już w ogóle nie odpowiadać na argumenty. No bo po co, wiadomo, że mam tylko żydowskie.

Lucyna Hnatkowska: Nie przyznawałeś się przez 40 parę lat to nie przyznasz się i teraz. Masz tendencje do skakania z tematu na temat więc rozmowa mogła by trwać bez końca. Twoje argumenty można zbijać jak dmuchawce na wietrze. Na zakończenie zauważ absurdalność Twojej akcji: Żydów nie ma w Polsce od 70 lat, ludzie którzy mogliby "za nimi tęsknić" dawno już nie żyją. Współczesny Polak nie widział na żywo Żyda. Równie dobrze mógłbyś zrobić akcje "tęsknie za wami dinozaury", ale z definicji tęsknota jest za czymś co się już spotkało.


I dalej Lucyna Hnatkowska włącza się w inną dyskusję, by kontynuować stygamtyzowanie:

Lucyna Hnatkowska: On od 40 lat nie ma nawet jaj, żeby przyznać się, że jest Żydem, więc nie oczekujcie od niego zbyt wiele...

Ivona Szerement ‎@ Lucyna Hnatowska: a ewentualne bycie Zydem to cos zlego?

Lucyna Hnatkowska: Ależ nic, ale podszywanie się pod katolika już tak, parę postów niżej pisze, że jest katolikiem. Chodzi o obłudę, zakłamanie i dwulicowość.

 

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Showing comments 1 to 10 of 20 | Next | Last
Quick Quid
Comment
Quick Quid
Komentarz:20 , czw listopad 08, 2012, 17:26:48
SPAM
Ostatnia modyfikacja: listopad 08, 2012, 18:11:26 przez: betlej  
Mira Wayne
Comment
bull???
Komentarz:19 , śro październik 17, 2012, 04:18:15
Panie " Bul" hmmm bardzo pasuje to czym P. się nazwał." Komunista nie jest katolikiem jeśli postępuje wbrew n nauce Jezusa Chrystusa" hehe Panie BULL to skąd się wzięło w Polsce 90% katolików według KK? a gdzie się podziali komuniści po rozpadzie komunizmu? w takim razie? Widze ze jest P. młodym człowiekiem i żyje w jakieś fantazji i nic o czasach komunizmu nie wie i nawet nie stara się wiedzieć, tak ze z takim człowiekiem któremu jest tak łatwo nakręcić mózg nie ma dyskusji, za niska inteligencja dla mnie a ja się nie poniżę do Pana poziomu, radze tylko zacząć czytać jeśli to możliwe prawdziwą literaturę o historii Polski szczególnie ostatnie 100 lat przyda się kiedyś w życiu. PS. w Lustracji po upadku komunizmu w Polsce było sadzone bardzo dużo księży nawet i Biskupi w Polsce bo współdziałali z PZPR no to jak to było z tym komunizmem w kościele?
bul
Comment
Re:
Komentarz:18 , wto sierpień 07, 2012, 22:41:28
Pani Mira Wayne.
Dorośli ludzie którzy się nie znają zwracają się do siebie Pani lub Pan. Nigdzie nie napisałem że przedstawiam siebie w imieniu wszystkich katolików więc niech nie ośmiesza się pani niemądrymi prośbami. Po prostu komunistyczny totalitaryzm nie ma nic wspólnego z kościołem katolickim. Zabrania mi pani wypowiadania się na temat kościoła katolickiego a sama powołuje się na Jana Pawła II. Napisała pani że było "85% Polaków katolickiego pochodzenia w partii komunistycznej PZPR". Komunista nie jest katolikiem gdyż postępuje wbrew nauce Jezusa Chrystusa. Komuniści zawsze występowali przeciw Bogu.
Norman Finkelstein otrzymał dziesięcioletni zakaz wjazdu do Izraela więc nie może pojechać tam kiedy chce. Niech Pani znajomi przeczytają co pani wypisuje na nieznajomych ludzi. Oskarża pani o nazizm,faszyzm,znieważa i nie szanuje innych,uważa że sprawy innych nie mają takiego znaczenia jak te które dotyczą jej. Nie czuje się pani antykatolikiem i antypolakiem a kto dał pani prawo nazywać mnie rasistą i antysemitą ?! I na koniec. Polacy byli prześladowani i mordowani a pamięć o tym nie jest nazizmem,faszyzmem,czy antysemityzmem. I tę pamięć podtrzymujemy tak jak pani swoją.
Mira Wayne
Comment
bul
Komentarz:17 , nie sierpień 05, 2012, 22:33:29
Panie bul jeśli PAN ta bardzo chce być panem to proszę bardzo ))widzę ze Pana ruszyło moje odpowiedzi to dobrze ciesze się, ale przedstawiać siebie w imieniu wszystkich polskich katolików to trochę się Pan posuną za daleko, komentarze Pana dla mnie są nic nie warte może komuś innemu ale nie mnie,ja mam swoja opinie o sobie i próbować ubliżać mnie tez nic Panu nie da, oskarżać mnie o rożne głupoty ze jestem wrogiem katolików to jest tylko opinia Pana która się nie liczy, dzwonili do mnie i pisali moi przyjaciele Polscy katolicy i mam ich wiele i którzy czytają wszystko na tej stronie uważają ze człowiek który mnie nie zna wypisując takie bzdury to tylko sam siebie poniża, co do Finkelsteina to on może jechać do Izraela kiedy mu się tylko chce sprawdzałam, każdy może jechać do Izraela nie ważne jakiego wyznania, tylko terrorystom nie wolno))jeszcze raz proszę żeby się Pan nie przedstawiał w imieniu wszystkich Polskich katolików, papieżem Pan ( ojciec?) nie jest i nie będzie.Biedny najwspanialszy, najmądrzejszy człowiek na świecie Papież Jan Paweł II w grobie się przewraca jak patrzy się na to wszystko bo jego nauki w jego kochanej ojczyźnie Polsce poszły w las.Nawet po śmierci nie dają mu spokoju, smutne.
bul
Comment
Re:
Komentarz:16 , nie sierpień 05, 2012, 10:03:28
Pani Mira Wayne
Przeczytałem historię pani rodziny.To smutne i przykre.W związku z przeżyciami spodziewałbym się od pani większej wrażliwości. Obrażanie obelgami i nazywanie ludzi chorymi nie pasuje do osoby tak ciężko doświadczonej przez los. Wiem że nie wszyscy Żydzi prześladowali Polaków w komunistycznej Polsce. Wiem że nie wszyscy Żydzi prześladują Palestyńczyków. Życzę pani i pani mamie zdrowia.
bul
Comment
Re:
Komentarz:15 , nie sierpień 05, 2012, 09:46:24
Panie Betlejewski.
To pan powtarza agitkę antypolską oskarżając naród polski o nienawiść wobec Żydów używając określenia antysemityzm. To pan kopiuje standardowe teksty antypolskie ! Natomiast agitka antykatolicka polega na tym że występuje pan przeciw treściom chrześcijańskim w telewizji publicznej którą w większości finansują chrześcijanie (akcja Kapliczka telewizyjna).
Skleciłem parę zdań a pan wydał werdykt "przepisuje w zasadzie słowo w słowo agitkę antysemicką powtarzaną jak mantra w tym kraju i wśród Polonii amerykańskiej od sześćdziesięciu lat. Tekst ten widziałem już wiele razy z różnych źródeł. Czasami jest bardziej rozbudowany, czasami skondensowany, tak jak ten."
Ostatnio nic tak mnie nie rozśmieszyło jak ta "ocena".
To co pan wypisuje to fantazja w której Polacy są zdemoralizowani i źli a pan chce ich naprawić.
Pana dotychczasowe przedsięwzięcia pseudo"artystyczne" dowodzą tego że jązykiem nowomowy tworzy pan przeciwieństwo sztuki.
Co jest przyczyną tego ża nie odpowiada pan na pytania:
Dlaczego jest pan adwokatem Żydów, odpowiedzialność za naganne moralnie czyny przypisuje całemu narodowi(polskiemu)
Czemu I KOMU ma służyć to nachalne narzucanie przyjaźni połączone z obwinianiem Polaków ?"
Jak to się ma do nietolerowania krzyża i chrześcijaństwa przez Żydów ?
bul
Comment
Re:
Komentarz:14 , nie sierpień 05, 2012, 09:18:32
Pani Mira Wayne.
Zapomniałem jeszcze o jednym temacie. Norman Finkelstein którego obraziła pani pisząc że jest chory.Czy pani jest lekarzem ? Pisze pani : "Jeśli on według ciebie ma jakieś żale do żydów to po co mu jechać do Izraela?
Czt to jest według pani tolerancja wobec krytyki której uczy pani Polaków ? Jak by czuła się pani słysząc że skoro Żydzi mają jakieś żale do Polaków to po co im jechać do Polski ?! Kiedy Żydzi wyjeżdżają z Polski uważa to pani za krzywdę. Kiedy Norman Finkelstein otrzymuje 10 letni zakaz wjazdu do Izraela to dobrze bo on według pani jest człowiekiem "chorym". Niesamowita przewrotność.
Oskarżacie Polaków o nienawiść,rasizm,nacjonalizm,radykalizm religijny a czy sami nie posiadacie tych wad ? Gdy tylko ktoś wejdzie w polemikę z wami i mówi nie po waszej myśli robicie krzyk,rwetes oskarżacie o faszyzm,nazizm, antysemityzm i obrażacie na tle religijnym.
bul
Comment
Re:
Komentarz:13 , nie sierpień 05, 2012, 00:29:29
Pani Mira Wayne.

Nie jesteśmy na ty więc proszę nie spoufalać się.
Jak pani śmie szkalować mnie posądzając o "chorobliwą rasistowskią i antysemickią nienawiść do całego świata" i wysyłając do psychologa ?!
Nie ma pani żadnych zachamowań w obrażaniu innych ludzi: "prostak,chory,głupota,płytka inteligencja,do psychologa".
Być może zatraciła się pani w tym znieważaniu tak że nie zauważa iż z tego co wypisuje jasno widać pani nienawiść do Polaków i katolików.
Szanowna pani. Jest powszechnie wiadome kim były i co robiły te osoby:
Jakub Berman,
Józef Światło, pierwotnie Izaak Fleischfarb,
Salomon Morel,
Anatol Fejgin,
Józef Różański, właśc. Józef Goldberg,
Mieczysław Mietkowski, właśc. Mojżesz Bobrowicki,
Zygmunt Bauman,
Stefan Michnik,
Helena Wolińska-Brus, pierwotnie Felicja (Fajga Mindla) Danielak,
Juliusz Hibner,
Róża Luksemburg, właśc. Rozalia Luxenburg,
Posądzanie mnie o "przekręcania ich na żydów","gdzieś w faszystowskich i antysemickich bazgraninach to wyczytałeś i dla ciebie to jest wystarczająco żeby usprawiedliwić komuś swoja nienawiść do żydów" to zwykłe łajdactwo. Niech pani przestanie szerzyć nienawiść na tle religijnym wobec katolików. Komunizm zawsze walczył z kościołem katolickim.Katolicyzm wyklucza komunizm a komunizm katolicyzm. Nie można być i katolikiem i komunistą naraz.Wydaje się pani że jest uprzywilejowana w szkalowaniu innych i oskarżaniu o faszyzm,nazizm,antysemityzm i wszystko co najgorsze ? A czy Żydzi lubią krytykę ? Jest pani bardzo napastliwa,uprzedzona wobec Polaków i posługuje się obraźliwzm i nienawistnym językiem językiem. Trzeba się określić. Nie można kogoś kochać i nienawidzić naraz.
bul
Comment
Re:
Komentarz:12 , sob sierpień 04, 2012, 22:59:34
Panie Betlejewski.
Dlaczego jest pan adwokatem Żydów a odpowiedzialność za naganne moralnie czyny przypisuje całemu narodowi(polskiemu)
Czemu I KOMU ma służyć to nachalne narzucanie przyjaźni połączone z obwinianiem i szkalowaniem Polaków ?
Panie Betlejewski.
To co napisałem to powszechne znane fakty.Posądza mnie pan o to że paru zdań nie potrafię sam wymyśleć tylko przepisuję z niewiadomo skąd. Chodzi panu o to żeby zdyskredytować to co napisałem. Nie podałem żadnych argumentów. To po prostu informacje które każdy może sobie znaleźć w materiałach ogólnie dostępnych.
Krzysztof
Comment
odp do Bul
Komentarz:11 , sob sierpień 04, 2012, 09:15:47
Oczywiście do tych wskazanych przez Ciebie osób nie tęsknie , ale tęsknie ,do kupca bławatnego Borucha Biedy ,do cukiernika Joska Chorzewskiego , tęsknię za chałką Szymchy Koziwoda ,do szewca Henocha Goldsztajna ,do kupna kolonialnego Moska Rozencwajga - oni żyli w shtetl Pajenczno .Czasami mi śnią się ,czasami w mgliste dni spotykam ich cienie na murze bożnicy - dzisiejszego kina .
Showing comments 1 to 10 of 20 | Next | Last