Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...tow.stalin

witam, ze swojej strony muszę niestety dodać, że nie tęsknie. w polsce społeczność żydowska stanowiła w zdecydowanej większości bardzo zamknięte środowisko, zajęte swoimi sprawami, zupełnie niezainteresowane krajem w którym wówczas mieszkało i polskimi sąsiadami, pośród których żyło. są oczywiście wyjątki, ale... wyjątki potwierdzają regółę - dlatego jesli tęsknię za jakimś żydem, to jest to żyd konkretny, znany z imienia i nazwiska. w gruncie rzeczy brakuje mi szewacha waissa i śp. marka edelmana. nikogo więcej. pozdrawiam, tow.stalin.

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Michelle Wayne
Comment
znani Polscy zydzi
Komentarz:1 , pon lipiec 05, 2010, 23:40:49
Polska historia jest pełna od stuleci z znanych z imiona i nazwiska Polskich Żydów, trzeba tylko chcieć wiedzieć i się przyłożyć, a poza tym jest informacja na Google, prawdopodobnie czytałeś i słyszałeś ale nie zdawałeś sobie sprawy ze to byli Polacy-Żydzi.A co do środowiska żydowskiego w Polsce to jest tylko twoja opinia, ale masz szanse się dowiedzieć czytając wspomnienia właśnie tutaj na tym "Tęskne za tobą Żydzie"