Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Natasza Celer

Odwiedzając rozmaite, a jakże rozliczne miejsca związane z zagładą Żydów w Polsce, towarzyszy mi uparcie powracająca refleksja, że uśmiercone tu czy tam Osoby wydawałyby się być może mniej bezosobowe i odrealnione, gdyby na pomnikach zamiast suchej informacji w stylu: "Miejsce zagłady Żydów" pisano: "Miejsce zagłady osób, które zginęły dlatego, że były Żydami". Z drugiej strony - niestety- należy uznać za sukces, że w danym miejscu w ogóle pojawia się jakakolwiek tablica z informacją, że gdzieś tam znajdowała się Synagoga, cmentarz, miejsce kaźni...

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.