Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Jarek Chmielewski / Symcha Symchowicz

Symcha Symchowicz w niesamowicie wciagajacy sposob opisuje zycie w przedwojennym Otwocku, miescie w ktorym on i ja spedzilismy dziecinstwo - ja, zupelnie nieswiadomy, ze 60% jego przedwojennych mieszkancow bylo zydami.. Zal mi jest, ze nigdy nie bede mial mozliwosci poznac ich kultury, miec przyjaciol zydow z Otwocka... Zalosne jest, w jaki sposob polacy obeszli sie ze spadkiem zydow Otwockich...nie ma juz nic, poza kirkutem w lesie, ktory wyglada, jakby mial 500lat, a tak naprawde to nie ma nawet 100.. rozkopany przez poszukiwaczy "zydowskiego zlota", zdewastowany, zbeszczeszczony przez "prawdziwych polakow katolikow"... Robi mi sie niedobrze, gdy slysze, czytam lub widze, gdy ludzie modlacy sie do zydowskiego boga, wszystkie swoje kompleksy i cala swoja nienawisc przelewaja na narod, ktorego kulturze tyle zawdzieczaja.. dlaczego zaden ksiadz otwocki nigdy nie wezwal ludzi, aby posprzatali kirkut, z szacunku dla dusz ludzi tam pochowanych? Teskinie za Wami Zydzi z Otwocka... Jarek Chmielewski - Heidelberg                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.