NAJNOWSZE

Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...II edycja "Pojzn, tej" Gra miejska śladami poznańskich Żydów - Poznań

Data wydarzenia: 17 grudzień 2011

Cel akcji:
Niewiele osób wie, że w Poznaniu mieszkali twórca legendarnego Golema i rewolucjonistka Róża Luksemburg, urodzili się tu Zygmunt Bauman i hollywoodzka gwiazda Lili Palmer. Chcemy zachęcić Poznaniaków do aktywnego odkrywania zapomnianej części historii ich miasta - w niekonwencjonalny sposób.

Opis:
Tematyka gry będzie dotyczyć postaci wybitnych Żydów urodzonych w Poznaniu lub związanych z tym miastem. Uczestnicy w zespołach 4-8 osobowych będą rywalizować w odnajdywaniu w mieście "punktów" - miejsc związanych z biografiami poznańskich Żydów. Po drodze czeka na nich kilka niespodzianek... Gra skierowana jest do wszystkich, niezależnie od wieku czy znajomości historii. Szczegóły i zgłoszenia na: www.pojzn.pl oraz www.facebook.com/pojzn.tej

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.