Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...



Ania Ratajczyk

Dziękuję... To akcja, która powinna być obecna w każdym polskim mieście. Jestem mieszkanką Bełchatowa, studiuję w Poznaniu. W moim rodzinnym mieście nie było akcji, a o "spotkaniu" w Poznaniu dowiedziałam się zbyt późno... ale gdyby nie to bardzo chętnie dołączyła bym do wszystkich tych, którzy odważyli się powiedzieć, że Żyd był bardzo ważnym elementem naszego społeczeństwa. Elementem, którego pod każdym jest nam trochę brak... mam tu na myśli sferę kulturalną, ekonomiczną, polityczną, artystyczną, a przede wszystkim społeczną. Niestety wiele osób w Polsce boi się używać słowa "Żyd", bo nadal w naszym społeczeństwie ma ono negatywne konotacje. Takie akcje jak ta pozwalają zmieniać to nastawienie. Jeszcze raz bardzo dziękuję.                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.