Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Cieszyn, mycie

Mycie napisu Tęsknię.... w Cieszynie.

Hannah Kolek sprawiła, że przed gimnazjum w Cieszynie, za zgodą dyrekcji, pojawił się napis Tęsknię za Tobą, Żydzie.Hannah obiecała, że napis zostanie zmyty. Oto relacja w mycia napisu.

"Obiecaliśmy zmyć napis przed wyborami prezydenckimi. Wybierając się na boisko, napis o treści "Tęsknie za Tobą, Żydzie" był już trochę zmyty przez deszcz. Kilkoro dzieci w wieku 8 lat kolorowało właśnie literę E na różowo, starsi chłopcy w wieku 14 grało w kosza. Po chwili dzieciaki postanowiły nam pomóc w czyszczeniu boiska. Oto fragmenty naszej rozmowy:
- Proszę Pani ten napis był o Żydach co ich nie ma już...
- ...bo była wojna!
- ...i o tym mówił żeby tęsknić, bo tu stała "synagoja".
- Wiemy, że jest taka akcja ze szkoły ale trochę dziwnie było biegać po tym napisie."
- Teraz umyjemy żeby nikt po nich nie deptał :)
Następnie powstała setka sposobów na czyszczenie asfaltu za pomocą deskorolki, szczotki, sznurka i patyków a także poznałam nowe zastosowanie kory."

Autorką zdjęć jest Monika Leonek

m1

m2

m3

m4

m5

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.