Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Bedzin

Będzin, brama Cukermana

W piątkowy wieczór, 11tego czerwca, odwiedziłem Będzin. Towarzyszyła mi moja asystentka Ania Grabowska, Zuzanna Marczyńska woluntariuszka z Katowic oraz dwie dziennikarki niemieckiego radia. 

Ustawiliśmy krzesło na dziedzińcu kamienicy przy Al. Kołłątaja 26, w tak zwanej bramie Cukermana. Bardzo się ucieszyliśmy wszyscy, gdy wyszły do nas przesympatyczne dziewczyny, mieszkanki kamienicy razem ze swoimi dziećmi. Dziękuję im za ten gest.

bedzin1

bedzin2

bedzin3

W rozmowie z dziennikarkami niemieckiego radia. Siedzimy na placyku starego Będzina.

bedzin4

bedzin5

bedzin5

Wszystkie zdjęcia wykonała Zuza Marczyńska.

Fundacja Brama Cukermana: www.bramacurermana.com

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.