Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Artur KUR

We mnie narasta jakiś rodzaj "obywatelskiej" świadomości, pośrednio wynikającej pewnie z faktu, że przed wojną w moich rodzinnych Skierniewicach mieszkało niemal 30 proc. Żydów, w ogromnej większości zamordowanych w Treblince...

W moim mieście zarasta zielskiem i chaszczami niemal 100-letni kirkut...

W budynku po 130-letniej bożnicy znajduje się teraz sklep, uwielbiam metafizykę tego miejsca, bardzo lubię spacerować tamtędy z moją dziewczyną. Powiem tak, byłoby bardzo miło, gdyby Pan swój projekt "Tęsknie za tobą Żydzie" zechciał realizować również w moim mieście, w mierę swoich skromnych możliwości chciałbym w tym przedsięwzięciu jakoś pomóc. Myślę, że swoją opinię jakoś uzasadniłem jw. Jeśli byłaby taka możliwość i chęć z Pańskiej strony-proszę o mail.

Pozdrawiam!

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.