Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Otwock, rampa kolejowa

Otwock, rampa kolejowa, miejsce deportacji otwockich Żydów:

 

Otwock, rampa kolejowa

A tak wygląda ta ściana dziś (8 marca 2010) - jak widać nadal sentymentalna. Już nie o tęsknocie ale o miłości.

Otwock, rampa kolejowa - później

Otwock, rampa kolejowa - kocham

 

-----------------------------------------------------------------------

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Showing comments 1 to 10 of 14 | Next | Last
Anonymous
Comment
Re:
Komentarz:14 , wto luty 26, 2013, 00:50:37
przedsiębiorstwo Holokaust. trampolina i samograj
Viarolll
Comment
Re:
Komentarz:13 , wto listopad 27, 2012, 18:16:28
JAk można za kimś tęsknić jak się codziennie ich mija?
Andrzej Paserniak
Comment
Czysty wandalizm
Komentarz:12 , nie październik 28, 2012, 17:54:17
Witam!
Troszkę samokrytyki, od kiedy malowanie farbą po murach sloganów ma mieć wyższe cele, mam nadzieje że policja ukróci ten proceder. Czy uważasz że niszcząc czysty mur nanosząc swój slogan budujesz coś? Tym bardziej zniechęcasz. Ciągłe obnoszenie się z krzywdami jakie poniósł naród żydowski jest już przykre (w odniesieniu do ciągłych rekompensat za krzywdy) Troszkę wdzięczności za uratowane istnienia nacji żydowskiej i pokory. Twój przekaz na ścianach jest czynem wandalizmu i nie można tego ukrywać, to że pewien człowiek zdrapał napis (żydzie) powinno otworzyć oczy twórcy że nie tworzy w imie swojego fanatyzmu nic dobrego. Tworzy napisy które dają do myślenia ale budzą różne odczucia nie koniecznie pozytywne. Czasem podobne co napis na prywatnym samochodzie -Kocham cię Mariolka- Obyś taki napis spotkał na swoim samochodzie. Przyznajesz się do tych napisów ponieś konsekwencje według prawa pieniężne za ich usunięcie
Pozdrawiam Czule!
Jestem przeciwny akccji, przeciwny grupce fanatyków żydowskich i mam nadzieje że cała ta nacja nie jest tak bezmyślna jak ta właśnie grupka
Marcin Chmielewski
Comment
Co za chora strona !
Komentarz:11 , wto czerwiec 28, 2011, 14:02:33
Popieram wypowiedź Pana Andrzeja K. i dodam,ze ta strona powinna zostać zlikwidowana jako namawiająca do przystąpienia do grupy wandali szpecących budynki w miastach i miasteczkach.Jeżeli tak tęsknicie za żydami to wybierzcie się do Izraela i tam obściskujcie każdego którego napotkacie,lub bazgrolcie sobie własne domy!!.Osobiście mieszkam w bloku i gdybym zauważył jakiegoś "psychola" malującego mój blok to z d**y nogi bym powyrywał.
Andrzej Kwieciński
Comment
Jestem zszokowany
Komentarz:10 , pon czerwiec 13, 2011, 07:23:54
Całkiem przypadkiem znalazłem tą stronę i własnym oczom nie wierze...tęsknie za tobą żydzie,Żyd - tego słowa brakuje w polszczyźnie, tak jak brakuje tych prawie 3 milionów polskich Żydów itd. itp.,Co za chorzy ludzie ją tworzą i tą całą akcje?zastanawia mnie to,czy sami jesteście zakompleksionymi żydami i jakoś usiłujecie się pokazać,czy zwyczajnymi podlizuchami żydowskimi.Nie jestem Antysemitom,ale tą całą akcje uważam za chorą i poniżającą czy w izraelu ktokolwiek wyckrzykuje "Tęsknie za wami Polacy"?????nie,gdyż mają nas gdzieś,a tutaj nagle w Polsce znalazła się jakaś grupka ludzi,którzy robią takie idiotyzmy...ale wstyd...
Odetta
Comment
Zwykła dewstacja
Komentarz:9 , czw marzec 24, 2011, 19:31:02
A ja za nimi wcale nie tęsknię, wręcz przeciwnie.
A co do tej ,,akcji'' - to niczym się ona nie różni od zwyczajnego wandalizmu.
kris kros
Comment
takie tam
Komentarz:8 , nie styczeń 23, 2011, 13:09:55
Jestem przeciwny wypisywaniu obskurnych murali na murach niezaleznie od treści (no chyba ze ktos sobie w domu wypisuje -ale w domu to autor sobie wypisał bardzo estetycznie).
Jest o wiele więcej możliwości manifestacji niż trwałe szpecenie, i nie usprawiedliwia tego żaden happening.
Słowo żyd jest wymazywane - w społeczeństwie polskim jest to słowo prowokujące (poprzez negatywne nadanie znaczenia), to tak jak na osobę czarnoskórą powiedzieć "murzyn" - obojętnie w jakim się to kontekście użyje zawsze brzmi jakoś tak negatywnie.
dlatego moze lepiej sprawdzić trwałość napisu pisząc "IZRAELITO"
krysia
Comment
cudowna akcja
Komentarz:7 , sob wrzesień 18, 2010, 21:45:50
A ja uważam,że tak akcja jest wspaniała, Bo tak naprawdę kogo obchodzą akty wandalizmu na murach.Nic z tym nie robimy,narzekamy,ze brzydkie i przechodzimy dalej, a z czasem przestajemy na to zwracać uwagę :"przecież zawsze takie były". Dlaczego ta akcja jest piękna - bo w łatwy i komunikatywny sposób przemawia do nas. Wcale nie uważam, że to przejaw wandalizmu. Tu się nikogo nie obraża. Dziwi mnie także, że ktoś może ten tekst odebrać negatywnie. Sama przecież tęsknota to uczucie bardzo mocne, po stracie lub odejściu kogoś, kiedy nam kogoś/czegoś brakuje i chcemy by ten ktoś/to coś wróciło. Zatem jak można odebrać "Tęsknię za Tobą Żydzie!" negatywnie? Ja tęsknię i to bardzo. Tworzy nam się monokultura społeczna, tak jak w Polsce pełno jest lasów z monokulturą sosny, już tylko ziemia jeszcze pamięta dla kogo była siedliskiem...
Max
Comment
tez tak uwazam ...
Komentarz:6 , pią lipiec 23, 2010, 14:54:44
... ktos kto pomazal podobnie nagrobek Ireny Sendlerowej... tez "robil akcje" ... DAJCIE JUZ SPOKOJ BAZGROLOM !!! W dobie cywilizacji mozna wykorzystac inne formy medialne rownie artystyczne co mazanie po scianie cudzych budynkow , a organizatorom proponuje mazanie pod wlasnym oknem i na wlasnym domu . Po co prowokowac w pomazanie przeciwnikow tej akcji ???
Marcin Ostrowski
Comment
ładnie
Komentarz:5 , pią lipiec 23, 2010, 11:45:48
do cholery jasnej, akcja jak akcja, ale takie wandalizmy to sobie może podarujcie.
Showing comments 1 to 10 of 14 | Next | Last