Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Mar Ker

Jest jedna osoba w Krakowie, ktora zatesknila nie za jednym ale za wieloma zydami, ktorzy cudem zostali uratowani dzieki dobrej woli i poswiecenia narazajac swoje zycie - Niemca Oscara Schindlera.

Zydzi-krakowianie po II Wojnie Swiatowej zostali rozsiani po calym swiecie. Ta osoba zadala sobie trudne zadanie odnalezienia tych uratowanych przez Oscara Schindlera krakowskich zydow I oddac im honor za przezycie oraz tym samym oddac honor I posmiertne podziekowanie za ich uratowanie Oscarowi Schindlerowi. Ten czlowiek zadal sobie wiele trudu aby odnalezc, odwiedzic ich osobiscie oraz opisac ich zycie przed wojna, podczas wojny oraz po wojnie. Opublikowal pare ksiazek na ten temat wraz z ciekawymi zdjeciami.

Jesli czytelnik jest zaiteresowany wiedziec wiecej o tym czlowieku oraz jego ksiazkach prosze o e-mail mak42351@gmail.com

 

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Lukas Grzesiak
Comment
Lukas też tęskni
Komentarz:7 , wto listopad 13, 2012, 00:04:48
Witam serdecznie


Autor bloga Lukas pisze również tęskni, co prawda bez filmu ale za to z odręcznym rysunkiem:)


Pozdrawiam serdecznie.

https://www.facebook.com/pages/Lukas-pisze/200514936656264?fref=ts

http://halolukaspisze.wordpress.com/
anka
Comment
Re:sceptnik
Komentarz:6 , pon marzec 22, 2010, 11:06:48
Witam .Nie w pełni podzielam Twą "filozofię".Moim zdaniem ,mój pogląd może wydawać się naiwnym, Projekt ma zadanie m.in. "rozbroić" wzajemne "zatęchłe" emocje a także ignorancję historyczną w tej części Naszej historii która była "optymistyczna"Nigdy nie uniknie się frustracji z obu Stron!!,podyktowanej nie tylko złymi intencjami a także n.p. tragedią lub niesprawiedliwością.Zbyt rygorystycznie,moim zdaniem, dokonujesz kwalifikacji ludzi na normalnych i nie...Zdecydowana przewaga głosów na forum jest "normalna" .Pojedyńcze "wyskoki" zasługują na komentarz pozwalający udowodnić brak racji,rozsądku a w skrajnych przypadkach zła wolę i nienawiść.Cenzura,dyscyplina dyskusji,"przywoływanie do porządku".. ,to spowoduje "wymuszoną poprawność" i w konsekwencji "uwiąd projektu"
Teresa Gąsior
Comment
Re:Betlej
Komentarz:5 , pon marzec 15, 2010, 09:35:45
Proszę sprawdzić dokładnie dział Publikacje,znany tu wszystkim kret próbuje wyleżć z nory w ukryciu w komentarzu do the 614the Commendment Society,trzeba zasypać go ziemią w jego norze i mocno ubić ziemię.Myślę,że pomysł sceptnica o czytaniu każdego wpisu tutaj przed jego ukazaniem się jest dobry.
sceptnick
Comment
@ Betlej
Komentarz:4 , pon marzec 15, 2010, 07:10:11
Nie Ty pierwszy z osób prowadzących stronę internetową poświęconą tematyce żydowskiej borykasz się z problemem antysemickich wpisów. Pojawiają się one dosłownie WSZĘDZIE i ZAWSZE na stronach o tej tematyce, jeśli tylko istnieje możliwość swobodnego zamieszczania komentarzy bez ich wcześniejszej weryfikacji.

Cały czas zastanawiałem się, kiedy zauważysz ten problem, bo że on wystąpi, było dla mnie oczywiste od samego początku. Identyczny zresztą problem występuje także "po przeciwnej stronie barykady", tzn. tam gdzie na stronach żydowskich istnieje możliwość swobodnego komentowania tematyki polskiej, natychmiast pojawiają się wpisy antypolskie. Taka jest smutna rzeczywistość.

Niestety wiara normalnego człowieka w samodyscyplinę osób komentujących po okresie wystawienia jej na okres testu praktycznego na ogół zmusza do wprowadzenia dość prostego mechanizmu polegającemu niestety na cenzurowaniu wpisów. W przypadku strony Twojego projektu nie widzę "zalewu" komentarzami. Ich ilość jest na tyle mała, że można każdemu z nich się przyjrzeć przed dopuszczeniem do publikacji. Weryfikacja każdego wpisu przed jego opublikowaniem nie powinna stanowić dla Ciebie problemu. Tym bardziej, że jak widzę i tak większość wpisów jest "obrabiana" w formie tłumaczenia.

Im prędzej coś z tym zrobisz, tym lepiej, gdyż z doświadczenia innej strony internetowej wiem, że jeśli nie zapanuje się nad tym od samego początku, zleci się tutaj całe stado ludzi myślących, że wolno im u Ciebie wyładowywać swoje antyżydowskie frustracje, a to zniechęci ludzi normalnych do zamieszczania własnych wpisów.

Powodzenia.
Teresa Gąsior
Comment
Re:Betlej
Komentarz:3 , nie marzec 14, 2010, 20:23:20
To tylko świadczy o tym,jak bardzo są potrzebne w Polsce takie akcje jak pańska.Proszę się nie przerażać i spokojnie popatrzeć ile jest osób ,którym zależy na tym,co Pan robi,ile pozytywnych emocji Pan uruchomił,ilu ludzi odważyło się tu wspomnieć o swoich żydowskich korzeniach z dumą!,ilu Polaków,których polski antysemityzm bolał a nie mieli gdzie wyrazić swojego żalu i tęsknoty za odebraną im częścią swojej!historii(bo ta utracona żydowska to przecież również nasza,polska) tu się wypowiada,ilu ludzi próbuje dowiedzieć się czegoś o żydowskiej przeszłości swoich miast i miasteczek.Ja,mimo że od dawna podziwiałam wielu polskich Zydów z przeszłości za wkład w naszą wspólną kulturę a niektórych z nich kochałam za Ich twórczość jakoś nigdy nie zainteresowałam się tym,jak się nazywali i kim byli Zydzi z mojego rodzinnego Wieruszowa,a przecież stanowili połowę przedwojennych mieszkańców.Teraz mam okazję,żeby się tego dowiedzieć i przywrócić chociaż niektórym z nich imię i nazwisko-okazało się,że to wcale nie takie trudne,są dostępne żródła.
A wracając do jawnie antysemickich i rasistowskich wpisów uważam,że może jednak warto porozmawiać z prokuratorem-w Polsce z urzędu są ścigane takie treści,przecież nie jest trudno namierzyć takie komputery(może kurator akcji mógłby się tym zająć?).Natomiast osoby,oskarżające o brak obiektywizmu i wandalizm po prostu nie zrozumiały celu akcji,podobno w/g statystyki ok.50%osób w Polsce umiejących czytać nie rozumie tego,co czyta.Pozdrawiam Pana i życzę wytrwałości,bo warto. Teresa Gąsior
betlej
Comment
Do Pani Teresy
Komentarz:2 , nie marzec 14, 2010, 18:43:27
Zaczynam być pzerażony, powiem Pani. Ta strona zaczyna zmieniać się w swoją karykaturę przez ludzi, kórzy postawili sobie za cel "poszukiwać obiektywnego spojrzenia", co oznacza po prostu wygłaszanie usprawiedliwień dla Holocaustu, i powielanie antysemickich kalek lub wręcz zwalczać Żydów i wszystkich, którzy mieliby jakiekolwiek pozytywne sentymenty z nimi związane.

Gdy usuwam te wpisy jestem oskarżany o "brak obiektywizmu", mawia się "prawda w oczy kole, co?", kiedy reaguje na nie oskarżają mnie o "agresję i niechęć do dyskusji", gdy nie reaguję o "tolerowanie antysemitów".

Zdaje się, że będę jednak zmuszony do zablokowania możliwości swobodnego komentowania. Wchodzi na tę stronę wiele osób z za granicy i te antysemickie treści po prostu nas kompromitują.
Teresa Gąsior
Comment
Re:Mar Ker
Komentarz:1 , nie marzec 14, 2010, 17:34:54
Tą osobą jest prof.Aleksander Skotnicki-lekarz hematolog,który od lat dokumentuje losy ludzi uratowanych przez Oskara Schindlera.Napisał o tym kilka książek,m.in."Oskar Schindler w oczach krakowskich Zydów uratowanych przez Niego", "Społeczność żydowska w Polsce".
Dzisiaj przemawiał podczas 67 Marszu Pamięci ,który odbywa się co roku w Krakowie,by uczcić pamięć pomordowanych w krakowskim getcie.
Dziękuję Panu bardzo za informację o osobie i książkach prof.Skotnickiego.
Marsz Pamięci nie obył się również bez akcentu antysemickiego-nieznani? sprawcy zdewastowali obelisk ku czci ofiar,zamalowując go swastykami i napisami antysemickimi,o tym fakcie wspominano podczas przemówień. Na tej stronie też coraz bardziej panoszą się obłąkańcy przesiąknięci antysemityzmem-patrz komentarz(już nie pierwszy,bo poprzednie usunięto)-Publikacje.Ja mam propozycję:czy nie należałoby zawiadomić prokuratora,aby z urzędu ścigano taką osobę za jawnie rasistowskie i antysemickie teksty,przecież to podlega karze w/g kodeksu karnego.Nie wiem,czy wystarczy tylko kasowanie ich tekstów,oni będą tak się zabawiać,dopóki się ich nie ukarze a my będziemy zmuszeni stykać się z tą ohydą.