Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Dworzec Gdański

Dworzec Gdański, Warszawa

Ludziom, Polakom, którzy w 68 roku musieli wyjechać z Polski w skutek rasistowskiej nagonki, chciałbym powiedzieć, że ich cierpienie napełnia mnie głębokim smutkiem, było niepotrzebne, niczym nieuzasadnione i dotyka mnie w osobisty sposób. Betlej.

pani w czerwonym

pani w czarnym

ingeborga

Tamir Halperin, który jest na zdjęciu poniżej, pisze:

I miss you, Semite! Come home to your early broad roots! Drink again from those hidden springs that run deep in your past. Feed once more from that richly textured earth from which you sprouted and upon which your first fruits did fall, did sleep and to which they did return.

Tamir

pani z gazeta

Sieradzki

pani z torba

para w zielonym

Zdjęcie grupowe (było około 120 osób):

dworzec gdanski

 

 

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
joanna pawlicka
Comment
dworzec gdanski
Komentarz:1 , sob czerwiec 02, 2012, 21:41:23
Wyjechalam 42 lata temu. Z Dworca Gdanskiego.
To byl wieczor, jusz noc, cala noc nie moglam spac, i myslalam, moze to jakis zly sen`````? zaraz sie obudze, i wszyscy bedziemy znowu w domu, Mama,Tato, brat. i Tato podejdzie do mojego lozka i powie, mialas chyba jakis koszmar, bo plakalas i krzyczalas ze chcesz do domu, wszystko w porzadku morzesz dalej spac.....Ale to nie byl koszmar pociag dalej pedzil od mojej kochanej w-wy.Dziekuje wam . Joanna