Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Ria Bergmans - van Hoorn

 Razem z mężem odwiedzaliśmy Polskę kilka razy i za każdym razem jest to dla nas szokujące, że prawie nie ma żadnych widocznych śladów po jednej piątej populacji.  Czytaliśmy o projekcie "Tęsknię za Tobą, Żydzie" w holenderskiej prasie i jesteśmy pod jego wielkim wrażeniem. Podoba nam się także strona internetowa. Bardzo za to dziękujemy!  

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
betlej
Comment
visible traces
Komentarz:1 , pią luty 26, 2010, 13:10:10
Hello,
thank you for your kind words. You are right to say that it is shocking how well the Jews and memory of them was wiped out of the Polish landscape. I do talk about it a lot on this page and in the articles. It's a part of what I call the "active forgetting" and one of the reasons for the Polish odd phenomenon of lack of empathy for the Jewish narrative. Being a Pole it's very easy to think that the whole story of the Polish -Jewish tradition and of Holocaust is exaggerated. One of the goals of these project is to make a symbolic act of bringing a visual trace back into the landscape.