Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...kasia psoda

Rafal, ta akcja jest mistrzowska. Po prostu Nobel, Oskar, whatever! Dzis o niej opowiadalam mamie, i nie moglam skonczyc, tyle jest poziomow geniuszu tej akcji. Prosta, wzruszajaca, prowokujaca o dyskusji o tym, że slowo Zyd nabrało pejoratywnego znaczenia przez antysemickie użytkowanie. Na co ja tupie nogami, bo zaden antysemita nie bedzie rzadzil moim słownictwem.

I takie zdanie moze postawic pierwszy krok w oczyszczeniu slowa Zyd z nalecialosci negatywnej. Przez swoja prostote akcja jest łatwa do powielenia i może się rozejść jescze bardziej. I każdy może ją tworzyć. Przez swoja graffitową formułę odpomnikowuje zagadnienie Holocaustu. Po prostu uwielbiam ją. Gratulacje

<<< Rafal, this projest is a master class! A Nobel prize, Oscar, whatever! Today I told my mom about it and I just couldn't finish talking, so many layers of genius there are. It's simple, moving, provoking to discuss the meaning of the word Jew and the context it earned by the antisemitic talk - which I strongly protest against because no antisemite will tell me what I mean by the words I use. 

And this slogan may become the first step towards cleansing the word Jew of the negative meaning. Because it is so simple the project may be repeated and may go far. And everyone may become a part of it. Thanks to the graffitti side to it it takes Holocaust of the socle. I simply love it. Congratulations! >>>

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Betlej
Comment
Dziękuję
Komentarz:1 , wto luty 23, 2010, 23:36:06
Kasiu,
jest mi niezmiernie miło, dziękuję Ci. Cieszę się, że tak myślisz. Ja też sądzę, że prostota środków i ta bezpośredniość, za którą niektórzy mogą ją krytykować, jest jej siłą. Ciągle jestem wzruszony czytając posty na tej stronie. To wspaniałe, że mamy w sobie tyle entuzjazmu.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
Jeśli masz pomysł, gdzie zrobić zdjęcie, to zapraszam do współpracy.

<<< Dear Kate,
thank you. I also think that the simplicity and straightforwardness of this project which some may chose to criticize is its strength. It's great that we still have the enthusiasm.
Again thank you and salute! >>>