Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Ewelina Gruszczyńska

Bardzo tęsknię za żydowskimi przyjaciółmi i sąsiadami, których nie mam i nigdy nie miałam, a powinnam mieć... Tęsknię - jak za kimś bliskim. Chciałabym, żeby ta akcja, którą gorąco popieram, pokazała przede wszystkim Żydom w kraju i poza jego granicami, że wielu z nas czuje ogromny żal i smutek, że tak Was z nami niewielu. PAMIĘTAMY

<<< I miss the Jewish friends and neighbors who I never knew, never had and ought to have. I miss them - just as I would miss someone close. I'd wish that this project shows the Jews living in Poland and the Jews abroad that many of us here feel enormous pain and shame that so few of you are here with us. We do remember. >>>

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Jerzy Peter Armatys
Comment
Jerzy Gruszczynski ?
Komentarz:1 , czw styczeń 24, 2013, 07:53:06
Szanowna Pani Ewelino,
bardzo prosze o skomunikowanie sie ze mna i podanie, czy jest Pani spokrewniona z Jurkiem Gruszczynskim, Zydem, ktoremu udalo sie uciec z obozu w Oswiecimiu. Byl on serdecznym przyjacielem mojej rodziny. Moi rodzice pomogli mu sie ukryc w czasie okupacji. Umarl w 1963 r. w Niemczech Zach.w wypadku samochodowym. Mial syna. Opisalem jego dzieje dla Yad Vashem . Brak mi konkretnych faktow. Moze Pani cos o nim wie? Z gory dziekuje.