Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Rawa Mazowiecka

Rawa Mazowiecka

Spojrzenie od strony ulicy Jerozolimskiej w kierunku centrum.

Rawa Magda

Rawa Betlej

 

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
MArcin28
Comment
Do betlej
Komentarz:5 , pią marzec 11, 2011, 07:16:26
Zgodzę się z Tobą,trochę mnie poniosło,ale tracę cierpliwość gdy ciągle słyszę gdy stawia się Izraelczyków w świetle ofiar zapominając co oni teraz wyprawiają.Twoje uwagi w moim kierunku są trafne,lecz myślę że mógłbyś ich użyć do dużej ilości Izraelczyków kipiących nienawiścią.Taka polityka (propaganda) ich państwa.Taki jest świat.Niestety
betlej
Comment
Marcinie
Komentarz:4 , czw marzec 10, 2011, 20:56:14
To ostatnie zdanie w Twoim komentarzu dyskredytuje go. Twoje uwagi i stanowisko w sprawie palestynskiej brzmialoby silniej i wiarygodniej, gdybyś nie zadeklarował nienawiści. Czyż nie dostrzegasz tego? Nie da sie walczyć z choroba za pomocą choroby. Człowiek ogarniety nienawiścią nie może nikomu pomoc, czy to Palestynczykom czy to Zydom, gdyż sam wymaga pomocy.
Marcin28
Comment
Żyd
Komentarz:3 , czw marzec 10, 2011, 14:40:15
Historia jest ważna,ale to co teraz naród żydowski robi z Palestyńczykami jest jeszcze gorsze od tego co ich spotkało podczas drugiej wojny.Z żadnym z powyższych komentarzy nie mogę się zgodzić mając w pamięci wypowiedzi żydów w różnym wieku odnośnie narodu Palestyńskiego.nienawidzę żydostwa
Anonymous
Comment
Re:
Komentarz:2 , sob lipiec 10, 2010, 10:45:12
Mieszkam w tym mieście i ogarnia mnie wstyd za to co jego mieszkańcy zrobili z macewami z rawskiego kirkutu, co w ogóle zrobili z tą nekropolią. Zastanawia mnie kto wydał pozwolenia na budowy dwóch nieruchomości, które ewidentnie stoją w tym momencie na terenie kirkutu. Poza tym faktem stosunek co niektórych Polaków do Żydów i ich kultury pozostawia wiele do życzenia. A przecież większość która niepochlebnie wyraża się na ich temat nie ma jakiegokolwiek pojęcia o historii, kulturze i życiu tych ludzi. Łatwiej jest żyć w strachu i przekonaniu o ich złych intencjach, rzucać "TY ŻYDZIE! Złodzieju! Oszuście!", niż przeczytać kilka książek i dowiedzieć się czegoś na temat prawdy.
Paweł Szczawiński
Comment
Re:
Komentarz:1 , sob marzec 27, 2010, 21:07:58
Na tę część miasta starsi nadal mówią "żydowskie miasto". A o ludziach mieszkających na pobliskim osiedlu mówiło się, że mieszkają "na kirkucie". Ot, zwykła nazwa zwyczajowa, używana bez zastanowienia.