Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Paweł Pakulski

Gniewczyna do mnie wraca http://www.tesknie.com/index.php?id=407). Panie Tadeuszu... A ile było jeszcze takich Gniewczyn w Polsce? Sto, dwieście, trzysta, jeszcze więcej? I ile było Gniewczyn PO wojnie? Siłą faktów, proporcjonalnie mniej. Tych kilka milionów ludzi "wyparowało", częściowo gwałtownie, potem powoli i stopniowo... "Odeszli", "wyjechali", tak się o tym słyszy. Kto chce, mógłby się przyjrzeć temu, kiedy to się stało, jak i dlaczego. A wnioski już dawno wyciągnął nieszczęsny Gross :) Syn Polki, typowo polski pieniacz... Tacy są najgorsi :) Wiem coś o tym, bo sam taki jestem. A Gniewczyna - to się już nigdy więcej nie powtórzy. Panie Tadeuszu, Panie Tomaszu, nie pozwolimy na to.

<<< Gniewczyna comes back to me... http://www.tesknie.com/index.php?id=407) Mr. Tadeusz... How many more stories like Gniewczyna are there in Poland? A hundred, two hundreds, more? And how many stories like Gniewczyna are there after the war? Thanks to the fact of war I guess less. Those millions of people evaporated. >>> 

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Obserwator
Comment
Re:
Komentarz:1 , czw luty 18, 2010, 21:23:07
Paweł czy Jan ?