Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Łódź - Wiesław Jankiewicz

Łódź - zdjęcie od sympatyka projektu "Tęsknię..."


lodz 1

 

Uczyłem się w szkole podstawowej w Łodzi przy ul. Żeromskiego. W drugiej albo trzeciej klasie w 1968 "zakochałem" się w koleżance z klasy Joannie Amsterdamskiej. Jej tata był słynnym profesorem. W 1969 roku po powrocie z wakacji okazało się, że już jej nie ma w Polsce. Jako dziecko nie rozumialem kontekstu dlaczego musiała wyjechać ale uważałem (i do dziś tak uważam), że to draństwo od losu że, tak nagle musiała się zakończyć nasza przyjaźń.

 

Lodz 2

 

Na zdjęciu jego autor Wiesław Jankiewicz z Łodzi. Zdjęcie według pomysłu autora. Moim zdaniem fenomenalne.

 

 

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.