Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Jerzy Bander

Jestem Żydem, mieszkam w Polsce. Bardzo mnie cieszy inicjatywa Tęsknię za tobą Żydzie, ale prawda jest taka, że być może gdyby te osoby za którymi Polacy deklarują swoją tęsknotę zjawiły się nagle w Polsce to mogłoby być różnie. My Żydzi byliśmy, jesteśmy i być może będziemy mieszkać w Polsce. Nasze losy często są bardzo dramatyczne, ale kogo to obchodzi.Jestem autorem opowiadań i wierszy o moim życiu w Polsce i na emigracji w Izraelu i już pół roku szukam wydawcy. Wszędzie słyszę; ten temat nas nie interesuje chyba, że pan pokryje koszty. Tak to jest,że łatwiej być w Polsce martwym Żydem jak żywym. Pozdrawiam, Jerzy Bander.                                                      

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Betlej
Comment
Wydawca
Komentarz:1 , czw luty 04, 2010, 17:52:15
Witam Pana,
dziękuję za pana list. Z wydawaniem to jest trochę tak, że jednych wydają, innych nie wydają i nie ma to chyba nic wspólnego z byciem Żydem. Od kolegi z Paryża słyszałem, że we Francji nie wydają nikogo poza Żydami, bo wszystkie wydawnictwa w rękach Żydów. Sądzę, że to też nie jest prawda. Ale zgłosiło się do mnie pewne wydawnictwo zainteresowane tematyką więc jeśli pan chce, mogę Was skontaktować.