NAJNOWSZE

Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Ulica Żydowska - Grodzisk Mazowiecki

Data wydarzenia: 20 marzec 2010

Cel akcji:
Impreza o charakterze warsztatowym jest częścią projektu Ulica Żydowska, ktorego celem jest przypomnienie o żydowskich korzeniach Grodziska.

Opis:

Podczas imprezy odbywać się będą warsztaty języka Jidysz, wycinanki żydowskiej, tańcow żydowskich. Będzie przedstawienie - opowieść dla dzieci "O mędrcach z Chełma i głupim karpiu" wg. Singera. Historię opowie Joanna Sarnecka, zagrają Katarzyna i Daniel de Latour (harmonia, skrzypce, ksylofon). Wieczorem zapraszamy na spektakl Teatru NN oraz koncert Raphaela Rogińskiego z zespołem Cukunft. W ciągu dnia, na terenie przydworcowym, powstawać będzie mural witający w języku Jidysz przybywających do Grodziska. Impreza jest w trakcie organizacji. Zapraszamy do wspołpracy. Partnerem jest Gmina Wyznaniowa Żydowska, Muzeum Historii Żydow Polskich oraz Stowarzyszenie "Dom Tańca". Organizatorem jest Stowarzyszenie Europa i My, ktore prowadzi projekt Ulica Żydowska, oraz miasto Grodzisk. kontakt: ulicazydowska@gmail.com

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


Robert Augustyniak
Comment
Zdjęcie z krzesłem
Komentarz:2 , śro marzec 10, 2010, 19:21:00
Do Betlej.
Myślimy o tym żeby wykonać taką fotografię przed historyczną bramą kirkutu, która obecnie znajduje się na zło-mowisku.
betlej
Comment
Betlej
Komentarz:1 , pon luty 01, 2010, 21:10:04
Czy podczas warsztatów można by zrobić zdjęcie z krzesłem?