Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Chmielewscy

Jedwabne.

Cztery lata zajęło mi zrobienie tego zdjęcia. Widać na nim dwie rodziny: Jedwabiniaków Chmielewskich oraz Warszawiaków Betlejewskich. Stoimy na ganku domu w Jedwabnem. W moim przekonaniu zdjęcie to pokazuje, że klimat wokół spraw żydowskich się w Polsce zmienia. Nawet tam, gdzie chcielibyśmy dostrzegać zaściankowość, małoduszność, strach pojawiają się ludzie dzielni i szlachetni, którzy, jak rodzina w Jedwabnem, potrafią powiedzieć "tęsknimy". Dla mnie jest to przykład niezwykłej odwagi, która przywraca nadzieję na przyszłość.

 

 

 

 

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.