Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Arletta Kubicka

"Dla Polaków synonimem słowa Zagłada powinno być słowo Utrata" - to proste w swojej budowie zdanie opisuje stan, z którym zmagam się od końcówki szkoły podstawowej: dojmującego braku jakiejś części kultury, historii, narracji.Mam poczucie, że zostało mi coś odebrane. Chciałabym móc kłócić się z żydowskimi koleżankami w szkole, umawiać na randki z żydowskimi chłopakami i przyjaźnić z żydowskimi kobietami. Współuczestniczyć. Wspaniały projekt, gratuluję z całego serca!!

<<< For the Poles a synonym of the word Extermination should be the word Loss” - this simple sentence expreses what I have been feeling and struggling with since the end of my primary school: piercing absence of some part of our culture, history, narration. I have a feeling, that something has been taken away from me. I wish I could argue with Jewish friends, date Jewish boys and chat with Jewish women. Participate. Wonderful project, congratulations! >>> translation by Natalia Szyszka >>>

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.