Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Tomasz Zbierski

Szkoła przyjazna Żydom.

Moje myślenie o relacjach polsko-żydowskich jest praktycznie identyczne. Być może wynika to z faktu, że w latach 60-tych i 70tych, jako dziecko, wraz z moimi rodzicami Andrzejem i Eleonorą Zbierskimi, spędzałem wakacje w Beskidzie Wyspowym (Jurków i Wilczyce) z rodzicami Pani Judyty.

Mury wewnętrzne i zewnętrzne naszego budynku - VI LO w Gdańsku - są do Waszej dyspozycji.

Jednocześnie, byłoby dla nas zaszczytem, gdybyście odwiedzając Gdańsk (chyba wtedy, gdy zelżeje ta straszna zima) mogli spotkac się i pogadac z naszymi uczniami i nauczycielami, udzielic wywiadu naszemu tworzącemu się radiu internetowemu (robimy także audycje i wywiady w j.hebrajskim - ostatnio 24 stycznia z izraelską piosenkarką Mor Karbasi, która miała koncert w Gdańsku, czy z Michaelem Schudrichem z okazji Chanuki 2009 w Gdańsku http://www.radio.vilogdansk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=106:2009-11-03-09-37-38)

SHALOM, Tomasz Zbierski - dyrektor VI LO w Gdańsku VI LO w Gdańsku prowadzi od 2006 roku projekty edukacyjne związane z szeroko rozumianą edukacją wielokulturową, uczymy także języka hebrajskiego.

-- VI Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku: niektóre serwisy internetowe szkoły: www.vilogdansk.pl www.radio.vilogdansk.pl www.vilogdansk.eu http://mediaclass.vilogdansk.eu/ http://izrael2009.za.pl SERWIS VI LO Z POBYTU N-LI VI LO W IZRAELU (kilkadziesiąt minut autorskich filmów VI LO) http://hebrajski.za.pl portal VI LO wspomagający nauczanie j. hebrajskiego, historii i kultury Żydów i współczesnego Izraela http://zielvis.com/main/VILOzofia.html portal etyki i filozofii w VI LO -- VI Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku www.zso6gda.v24.pl www.vilogdansk.eu

--------

Tytuł od redakcji strony.

 

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Anonymous
Comment
do Piotr Nowik
Komentarz:8 , pon październik 17, 2011, 15:17:22
mam nadzieje ze takich malych skunsow diabel zabierze
Abiturientka
Comment
Ciekawe, którym Żydom?
Komentarz:7 , sob maj 07, 2011, 17:27:59
Ubawiłam się tytułem,że VI LO jest przyjazne Żydom.Cieszę się, że horror tej przyjaźni mam już za sobą. Współczuję tym, którzy na przyjazność Żydom dadzą się jeszcze nabrać. W trzeciej klasie zlikwidowano nam obiecywaną naukę hebrajskiego, bo ktoś wpadł na pomysł zatrudnienia nowej nauczycielki od alfabetu, takiej co mogła uczyć tylko pierwsze klasy. Straciłam trzy lata nauki w VI LO i jeszcze cały rok musiałam udawać,że afera przeciwko Żydom w tej szkole mnie nie boli. Praktycznie nie miałam szans na spokojne przygotowanie się do matury.
Piotr Nowik
Comment
Nadużycie
Komentarz:6 , pon grudzień 13, 2010, 08:37:39
A oto fragment artykułu, jaki w dniu 15.09.2010 r. ukazał się w izraelskim dzienniku MAARIV:
"W zeszłym roku byłem z grupą swoich uczniów w Izraelu, i otworzylismy szczególną stronę internetową www.izrael2009.za.pl, która dokumentuje każdy dzień podróży. Są tam zdjęcia, opis naszej wycieczki do Ziemi Świętej, dzień w dzień, itd."

Powyższa treść ukazała się na podstawie fałszywych informacji, przekazanych dziennikarzowi MAARIV przez Tomasza Zbierskiego.
To właśnie nazywam nadużyciem.

Oto oryginalny fragment po hebrajsku:
???? ????? ????? ?? ????? ??????? ??? ??????, ?????? ??? ??????? ????? ??? ?????? ??? ??? ?? ?????? (izrael2009.za.pl). ?? ?? ??????, ? ???? ?? ??????? ???? ???? ????? ??? ???, ????
Piotr Nowik
Comment
Nadużycie
Komentarz:5 , pon grudzień 13, 2010, 08:18:25
Pan Zbierski w swoim wpisie podaje, że strony www.izrael2009.za.pl oraz www.hebrajski.za.pl są serwisami szkoły, którą zawiaduje.
Nie jest to prawda.
Stosowną informację umieściłem już na ww. portalach.
Dodam, iż pan Zbierski powołuje się na moje strony również na innych portalach. Przykładem niech będzie portal Erec Izrael:
http://izrael.org.il/news/213-vi-liceum-ogolnoksztacce-w-gdasku.html
gdzie pan Zbierski o ww. moich portalach używa określenia "nasze portale".
Nadmieniam przy tym, iż nie jestem ani nigdy nie byłem nauczycielem szkoły pana Zbierskiego, zaś swoje coroczne wakacyjne wyjazdy do Izraela finansuję z własnych środków, a nie z "kieszeni" pana Zbierskiego.
betlej
Comment
Re:
Komentarz:4 , nie grudzień 12, 2010, 19:47:29
Panie Piotrze,
Jakiego rodzaju nadużycie Pan tu sygnalizuje?
betlej
Comment
Re:
Komentarz:3 , nie grudzień 12, 2010, 19:45:19
Pani Aleksandro,
Jeśli wolno, do kogo kieruje pani swoje pytanie?
Piotr Nowik
Comment
Nadużycie
Komentarz:2 , nie grudzień 12, 2010, 17:13:23
Nie widzę powodu, dla którego pan Zbierski powołuje się tutaj na moje dwie strony internetowe, które nie mają nic wspólnego z prowadzoną przez niego szkołą.
Chodzi o www.izrael2009.za.pl oraz www.hebrajski.za.pl
Autora tych stron łatwo można sprawdzić, klikając na przytoczone adresy.
Aleksandra Chomicz
Comment
Bałtycki Festiwal Nauki
Komentarz:1 , czw kwiecień 22, 2010, 10:16:53
Dzień dobry,
Piszę w sprawie warsztatów na Bałtyki Festiwal Nauki, o których zdaje się, Magda Zakrzewska z NCK już z Panem rozmawiała. Chciałabym, jeśli to możliwe, umówić sie na spotkanie, w celu bliższej prezentacji idei warsztatów oraz rezerwacji terminów i godzin na ich realizację, jeśli znajdzie się dyspozycyjność z Waszej (szkoły)strony do uczestnictwa w tym projekcie. Przesyłam pozdrowienia i czekam na wieści, Aleksandra Chomicz.