Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Guy Levi

Rafal Betlejewski i jego projekt "Tęsknię za Tobą, Żydzie!" w Center for Educational Technology in Israel.

14tego marca 2011 kilkudziesięciu pracownikaów Centrum Technologii Edukacyjnych (Center for Educational Technology CET), największej pozarządowej organizacji edukacyjnej i największego wydawcy tekstów naukowych w Izraelu zebrało się, by uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu. Rafał Betlejewski zaprezentował swoje projekty "Tęsknię za Tobą, Żydzie!" oraz "Płonie stodoła" - niezwykłą podróż w kierunku uświadomienia sobie roli polskich Żydów w historii Polski i Centralnej Europy przed wojną. Słuchacze CET byli ujęci nowym sposobem przedstawienia rozwoju polskiego społeczeństwa po wojnie, a w szczególności opisem wyparcia wiedzy o Żydach. Wywiązała się ożywiona dyskusja. Wiele osób przyznało, że ten silny i wzruszający performance/projekt Rafała Betlejewskiego rzuca całkiem nowe światło na powojenną skomplikowaną sytuację społeczną w Polsce. 

Niezwykła szczerość projektu Betlejewskiego wywołała także głosy wśród uczestników spotkania, że my, Izraelczycy, powinniśmy spojrzeć na własną krótką historię bardziej krytycznie niż to się działo do tej pory, szczególnie w relacji do naszych sąsiadów Palestyńczyków. Zespół historyczny CET obecny na spotkaniu rozważa obecnie prezentację "Tęsknię za Tobą, Żydzie!" na stronach edukacyjnych centrum jako część współczesnej nauki na temat Holocaustu.

Guy Levi - szef Center for Educational Technology

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.