Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Włodzimierz Zeev Gelbard

Dziś wpadł mi do ręki artykuł na temat Pańskiego "dzieła" Tęsknię za Tobą, Żydzie!".

Jestem pełen wdzięczności i zafascynowany tym pomyslem i inicjatywa poglebianai w spoleczenstwie polskim wrazliwosci na tematy żydowskie. Wychowalem i wyksztalcilem sie w Polsce i w czasie stanu wojennego wyemigrowalem do Izraela.

Mam staly kontakt z Polska z przyjaciolmi w Polsce i odwiedzam swoje rodzinne miasto Szczecin kilka razy w roku. Temat antysemityzmu, który po czesci byl motorem mojej decyzji opuszczenia kraju jest mi nie obcy, bo sam go doświadczyłem na własnej skórze. Pomimo swych osobistych doświadczeń pozostal we mnie duch polskości czym się szczycę.

Czytam ksiazki wyłącznie po polsku śledzę polska prasę i jestem na bieżąco z tym wszystkim, co sie dzieje w Polsce. Ostanio zauwazylem duze zainteresowanie sprawami zydowskimi w Polsce nie tylko z powodu slynnych dziel Grossa ale rowniez spowodowane tym ze spoleczenstwo polskie powoli wyzbywa sie zydofobii i ksenofobii. Duzy wplyw ma na to napewno zmiana struktury politycznej w RP oraz dostep do materialow historycznych i dokumentow. Panska inicjatywa jest nie mala cegielka do tego aby spoleczenstwo polskie wyzbylo sie antysemityzmu i zaczelo traktowac Żydów - byłych sąsiadów przede wszystkim jako Polakow pochodzenia żydowskiego.

Życzę Panu sukcesów w swojej pracy artystycznej i jeszcze raz gorąco pochwalam pańską inicjatywę.

Z powazaniem Wlodzimierz Zeev Gelbard Tel Awiw 8 lutego 2011

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Sofi
Comment
SHALOM ! :)
Komentarz:1 , czw luty 10, 2011, 18:15:13
Bardzo serdecznie Pana pozdrawiamy :)))
Kochamy Żydów nie tylko polskiego pochodzenia, ale Żydów ogólnie ... wszystkiego najlepszego i spokojnego, dobrego życia w Izraelu i oczywiście dobrych kontaktów z Polską :)