Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Sopot

Zdjęcie grupowe na SWPSie w Sopocie.

Na SWPS zaprosiły mnie niezwykłe dziewczyny, studentki tej uczelni: Agnieszka Domieniecka, Ewa Międzybrodzka, Sandra Korpal, Beata Jakuszewska, Magdalena Dietrich. Dziewczyny stworzyły "Projekt podróż", który jest polem spotkania podróżników z ekspertami w różnych dziedzinach. Podczas spotkań podejmowana jest próba przybliżenia i "wytłumaczenia" świata.

18 stycznia 2011 roku w auli szkoły spotkali się profesor Wiesław Łukaszewski, psycholog, Paweł Huelle, pisarz, Krzysztof Skok, który przejechał z Sopotu do Pekinu na rowerze oraz ja, Betlej.

Na koniec dziewczyny zaproponowały zrobienie grupowego zdjęcia z pustym krzesłem, które same na tę okazję zorganizowały.

 

sopot grupa

Paneliści od lewej: prof Wiesław Łukaszewski, Paweł Huelle, Rafał Betlejewski.

huelle

Poniżej zdjęcie auli SWPS w Sopocie. To przywodzi mi na myśl wspomnienia ze szkoły podstawowej: otóż jako Sopocianin uczyłem się w szkole podstawowej nr. 8 w Sopocie, która znajdowała się w pobliżu dzisiejszej siedziby SWPSu, a która wtedy była szkołą podstawową z klasami dla dzieci z niedorozwojem umysłowym. Zdarzało się nam rywalizować z dziećmi z tej szkoły w kosza. Grałem więc na tej auli, która wtedy była salą gimnastyczną i rzucałem tu swoje pierwsze punkty. No, ale to na marginesie...

aula

lukasz

Po części oficjalnej znalazł się czas na mniej oficjalny jam session ze studentami w Spółdzielni Literackiej przy 3 Maja w Sopocie. 

sandra

blondynka

agnieszka

 

 

http://www.mmtrojmiasto.pl/11770/2011/1/19/projekt-podroz-o-kulturze-zydowskiej-i-nie-tylko?category=Kultura&districtChanged=true

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.