Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Jarosław Zwierzchowski

To czego się podjął Rafał w ramach rekonstrukcji swojego punktu widzenia jest ciekawym zjawiskiem.
Być może poruszy to tzw.sumienie zbiorowe i pozwoli na początek zmian w świadomości zbiorowej.

Ja bym zaczął jednak od napisu "Jestem Żydzem. Nie wstydzę się"

Dlaczego?

Mam wielu kolegów , znajomych, którzy przyznają się i są dumni ze swojego pochodzenia. Jedni praktykują i szukają korzeni. Inni po prostu są.

Ale znam też takich i takie, którzy zajmują pierwsze  ławy w rzymsko-kat. kościołach, zmieniają nazwiska i...mówią o Żydach z pogardą. I takich nie lubię.

----------------

 

 

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Teresa Gąsior
Comment
Re:
Komentarz:1 , pon luty 15, 2010, 10:31:21
No cóż,to,że nie przyznają się się do swojego pochodzenia etnicznego często wynika po prostu ze strachu.Ja też mam znajomych/znajome,które nie tylko nie przyznają się do tego w środowisku swoich znajomych,ale nawet w domu przed własnym mężem/żoną boją sie o tym mówić,bo słyszą antysemickie teksty w ich wykonaniu!Lepiej mi nie mów o matce Zydówce,może ja sie nawet domyślam,ale nie chcę o tym wiedzieć.I to jest polska rzeczywistość,z którą ta akcja też musi się uporać.