NAJNOWSZE

Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Projekt Podróź/Travel Project - Sopot

Data wydarzenia:

Cel akcji:
Spotykamy się po raz drugi, tym razem, by porozmawiać na temat stosunków polsko-żydowskich.

Opis:

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie Projektu Podróż,

które odbędzie się 18 stycznia 2011r. o godzinie 19:00 w auli SWPS WZ Sopot przy ul. Polnej 16/20.

Gośćmi spotkania będą:

Krzysztof Skok, który odbył podróż rowerem do Izraela,

prof. dr hab. Wiesław Łukaszewski, profesor psychologii w SWPS WZ Sopot

oraz Rafał Betlejewski, autor projektu Tęsknię za Tobą, Żydzie.

Podczas spotkania będziemy dyskutować na temat współczesnych stosunków polsko-żydowskich oraz o tolerancyjności Polaków. http://projektpodroz.wordpress.com/najblizsze-spotkanie/

----------------------

Autorki Projektu Podróż: Agnieszka Domieniecka,  Magdalena Dietrich,  Beata Jakuszewska,  Sandra Korpal,  Ewa Międzobrodzka.  

Cele Projektu Podróż: a. Poznanie innych kultur, religii, "otworzenie oczu na świat". b. Pokonywanie własnych słabości i motywowanie do realizacji swoich marzeń poprzez podróżowanie. c. Uświadomienie i uwrażliwienie na niektóre problemy dotykające ludzi na świecie, takie jak nietolerancja, dyskryminacja, czystki etniczne i religijne. d. Wskazanie dialogu międzykulturowego jako sposobu załagodzenia wielu współczesnych problemów. e. Łamanie stereotypów i uprzedzeń Polaków związanych z innymi kulturami czy wyznaniami. f. Pokazanie różnych sposobów podróżowania. g. Spotkanie z ciekawymi podróżnikami, artystami, psychologami.

Założenia Projektu Podróż: a. Organizacja raz w miesiącu otwartych i bezpłatnych spotkań dyskusyjnych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. b. Organizacja konkursu fotograficznego: "Otwórz oczy na świat". c. Projekt skierowany jest do mieszkańców Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic oraz turystów odwiedzających Trójmiasto. d. Zaproszenie do współpracy przy projekcie podróżników, psychologów, artystów, studentów oraz osób pracujących, dla których podróżowanie i poznawanie innych kultur stanowi ważną część życia. e. Tematyka spotkań obejmuje między innymi: nawiązywanie dialogu międzykulturowego, konfrontowanie stereotypów z rzeczywistością, motywację do podróżowania, podróże jako sposób pokonywania własnych słabości, dyskusję nad naszą tolerancyjnością, różne sposoby podróżowania.

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.