Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Anna Grabowska

We Włocławku dzieje się!

We Włocławku rozpoczęto szeroko zakrojoną akcję, której celem jest przywrócenie należnego miejsca dziedzictwu i historii Żydów w regionie.

Akcję współtworzą dwa projekty: "Sefer" Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz "Przywróćmy pamięć" Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

Oficjalne rozpoczęcie projektów odbyło 2 listopada 2010 się w żydowskiej części Cmentarza Komunalnego we Włocławku. Zgromadzeni uczestnicy projektów mogli poznać historię cmentarza i osób tam pochowanych. Symboliczne świeczki zapalono na wielu grobach, a także na pomniku ofiar włocławskiego getta.Młodzieżowym koordynatorem projektu "Przywróćmy pamięć" jest Patryk Sobczak z Długosza, a "Sefer" koordynuje Kacper Gwardecki z LZK.

Włocławek coraz silniej angażuje się w sprawy pamięci o tamtejszych Żydach. Projekt Włocławek prowadzi projekt zatytułowany "Pamięć, Pamiętać, Pamiętamy!!!", a w lipcu zeszłego roku był także organizatorem Włocławskiego Marszu Żywych z udziałem 37 włocławskich Żydów, mieszkających we Włocławku przed i w czasie II wojny światowej.

Projekt Tęsknię za Tobą, Żydzie! także został już zaproszony do Włocławka. Mamy nadzieję wkrótce spotkać się z mieszkańcami Włocławka aby wspólnie stanąć do fotografii przy pustym krześle.

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.