Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Wodzisław Śląski

Festiwal w Wodzisławiu.

22 października projekt Tęsknię... pojawił się w Wodzisławiu Śląskim. Zaprosił nas Grzegorz Meisel. Odbyły się dwa spotkania z udziałem Rafała - pierwsze z młodzieżą licealną w liceum im Tisznera, drugie w Urzędzie Miasta z publicznością festiwalu kultury żydowskiej. Na obu spotkaniach zaprezentowałem film Płonie stodoła. Odbyły się dyskusje. 

Zrobiliśmy także zdjęcie grupowe:

Wodzi

W tle widoczna bryła budynku dawnej synagogi. Dziś znajduje się w niej sklep drogeryjny.

Żydów w Wodzisławiu w zasadzie już dziś nie ma. Są jednak sympatycy ich kultury. Między nimi prezydent miasta, Mieczysław Kieca. Na fotografi widoczny po lewej stronie. Po prawej stoi Grzegorz Meisel organizator festiwalu.

prezydent

Pan, który stoi na poniższej fotografii, jest bardzo interesującym przypadkiem. To angielski Żyd, urodzony w robotniczej części Londynu, pochodzący z Żydów Łotewskich, który przyjechał do Polski pięć lat temu i osiadł w okolicach Wodziasławia, odnajdując tam "swoje miejsce". Mówi świetnie po polsku.

david

Poniżej Grzegorz Meisel z żoną.Serwują świetną kawę w swojej małej herbaciarni na Zamkowej 3.

meisel

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.