Tel Aviv

Awiad Rubin

Tesknie za Aviadem Rubinem. Poznalam go w 2004 roku w Montrealu w Kanadzie gdzie razem zaczelismy studia magisterskie. Gdyby nie przymusowy wyjazd jego rodziny do Israela w latach piedziesiatych, nie musialabym czekac do 2004 roku by go poznac.

 


Autor: kate korycki


Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Teresa Aniol
Comment
Wspomnienia
Komentarz:3 , czw maj 27, 2010, 08:33:36
Dzieciństwo i mlodość spędziłam w Nowym Sączu wspominam soboty jak znajomi i bardzo eleganccy Żydzi przechadzali się po glównej ulicy Jagiellońskij,moim krawcem byl Zyd b. lubilam z Nim rozmawiać do naszego mieszkania przychodziła Pani Regina Kempińska zktórej Córka przyjażnię się do dziś. Przez 4 lata chodziłam w drugim liceum im. m Konopnickiej z Rutą Raibszaid ,była bardzo mi bliska wyjechała po maturze ,mam nadzieję,że się jeszcze spotkamy z tego co wiem przebywa w Australii, sympatię do Żydów wyniosłam z domu rodzinnego mja mama bardzo cieplo wspominala swoje kolezanki i bolał nad ich okropnym losem mieszkali na kresach .kocham krakowski Kazimierz każdą wolną chwilę spędzam tam ,oddycham Ich życiem Tych ,ktorych nie ma i jest mi smutno.
Stanisław Tekieli
Comment
tęsknie za Tobą
Komentarz:2 , śro maj 26, 2010, 22:05:56
Och, Kate, tylu ludzi za czymś tęskni i czeka przez ogromny szmat życia (w sumie nie wiadomo na co). Ludzie wjeżdzają (dokądś) i (skądś) wyjeżdżają, rodzą się i umierają, nikt tego nie zmieni.
Moja pamiętająca przedowjenna czasy rodzina była "zdroworozsądkowo antysemicka", co tłumaczy pewnie, dlaczego ja przypadkowo(?) ubabrałem się po uszy w dokumentowanie lokalnych epizodów Zagłady. Ciebie, jak wnoszę z wpisu, inne okoliczności przygnały na to podwórko.
Po latach jednak sądzę, że... największym hołdem dla przeszłych cierpień jest rozpamiętywanie ich w całkowitym milczeniu.
Pozdrawiam
Anonymous
Comment
Re: Awiad
Komentarz:1 , sob maj 15, 2010, 22:42:02
wzruszające, Żydzi to prawdziwa Polska, tak samo jak wszystkie zniszczone i nigdy nie odbudowane miasta i kamienice. Teraz musimy odbudowywać kraj sami, szkoda.