Wrocław

Ewa Krygier

Zniknęła niepostrzeżenie...

Nazywała się Ewa Krygier. Chodziła ze mną w szkole nr 47 do 1-szej i 2giej klasy, potem wyjechała. To musiało być w 1958, może rok wcześniej lub później.

Była ruda, a właściwie płowo-ruda, malutka, drobniutka, piegowata. Delikatna i ruchliwa. Jakoś mnie intrygowała, ale nie znałyśmy się dobrze, bo moja "paczka" była od strony parku, a ona mieszkała po drugiej stronie Powstańców Śląskich. To były dwa różne światy.

Ewa miała włosy kręcone i matowe i nauczycielki dręczyły ją, że robi sobie ondulacje. To było okropne, bo powtarzało się często. Jakoś bardzo się tym przejmowałam i raz stanęłam w jej obronie, że to nie jest żadna ondulacja, ale jej wlasne tak kręcone wlosy. I ta kretynka nauczycielka wpadla w złość na mnie i to był pierwszy publiczny konflikt w moim życiu. Ewa zniknęła ze szkoły niepostrzeżenie, w połowie roku szkolnego. Jej nazwisko do końca tamtego roku figurowało - wykreślone - w dzienniku.

Małgorzata Dzieduszycka-Ziemilska


Autor: Małgorzata Dzieduszycka-Ziemilska


Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Alexander Saszka Drohobyczer
Comment
Ewa KRYGIER
Komentarz:1 , czw maj 22, 2014, 13:28:39
Znałem Ewę Krygier o tym powyższym opisie. Była w naszej szkole zydowskiej zdała ze mną maturę jest na zdjęciu na FB pod VII liceum ogólnokształcącym imienia Szalom Aleichema