Gdynia

Tęsknię za Wami... za Waszymi pięknymi imionami, za Waszym pięknym językiem, za Waszą piękną muzyką. Pamiętam tę chwilę w synagodze we Włodawie, gdzie słuchając Waszej muzyki dotykałem Waszych rzeczy, ludzi których już nie ma i... tęskniłem. Tęskniłem do Was, Żydzi. Jesteście wspaniałym narodem.

 

 


Autor: Marek Roman


Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
szames
Comment
Do Rafaella
Komentarz:5 , śro luty 02, 2011, 19:48:33
Kto szuka, ten znajduje; kto puka, temu otwierają :). Czyń tak samo, a znajdziesz. Jeden jest tylko warunek - musisz mieć otwarte serce.
MAREK LISIESKI
Comment
dane
Komentarz:4 , śro luty 02, 2011, 19:19:11
ęsknię za Wami... za Waszymi pięknymi imionami, za Waszym pięknym językiem, za Waszą piękną muzyką. Pamiętam tę chwilę w synagodze we Włodawie, gdzie słuchając Waszej muzyki dotykałem Waszych rzeczy, ludzi których już nie ma i... tęskniłem. Tęskniłem do Was, Żydzi. Jesteście wspaniałym narodem.
Rafaell
Comment
Zydzi sa wspaniali
Komentarz:3 , sob lipiec 24, 2010, 18:04:23
Zakonczmy ten chory antysemityzm wiadaomoze narod zydoski dotykał dotyka nienawiść ale ta nienawiść jest w człowieku.W Gdyni populacja zydow byla 4% teraz niewiadomo ilu jest w naszym miescie niema tez dni kultury zydoskiej.Jedynie jest sekcja Krav Magi :)
Rafał Wodzicki
Comment
Pesa
Komentarz:2 , wto marzec 30, 2010, 19:27:36
Poszukując informacji o tramwajach firmy Pesa z Bydgoszczy znalazłem informację, że Żydówka o imieniu Pesa została zamordowana w czasie wojny.... I to imię jest obecne wszędzie, gdzie te tramwaje.
Pesa = od pojazdy szynowe
szames
Comment
To może by tak....
Komentarz:1 , wto styczeń 26, 2010, 10:29:57
...w ramach tęsknoty odwiedzić gdańską synagogę? Masz niedaleko. Polecam stronę: http://gdansk.jewish.org.pl/