Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Warszawa, Wyścigi konne

Warszawa, mur toru wyścigów konnych.

17 lipca 2010: Magdalena Gross, która oprócz bycia pracownikiem naukowym uniwersytetu Stanford w Californii jest też malarką ścienną, razem ze swoimi gośćmi ze Stanów Zjednoczonych i Polski malowali napis "Tęsknię..." na ścianie muru przy Puławskiej w Warszawie. Podczas malowania przy ścianie pojawiła się ekipa filmowa z Kanady, która realizuje film dokumentalny na temat Polaków, którzy dowiedzieli się, że mają pochodzenie żydowskie. Film reżyseruje Francine Zuckerman.

Wyscigi 1

wyscigi 2

Pomysłem na mural było wezwanie do Warszawiaków, by obok napisu wpisywali nazwiska osób, za którymi tęsknią. Być może ze względu na odbywającą się w tym samym czasie w Warszawie paradę równości i niemiłosierny upał, frekwencja nie była duża. Obok napisu o swojej zaginionej rodzinie napisałaDeb Filler, żydówka z Nowej Zelandii.

wyscigi 3

 

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.