Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Lublin

Malowali mural w Lublinie.

Grupa dzieci i młodzieży pod okiem Magdaleny Gross malowała mural w Lublinie. Zajęło im to kilka dni od 12 do 16tego lipca.

lublin 1

lublin 2

lublin 3

lublin 4

Na zdjęciu Magdalena Gross.

lublin 5

lublin 6

24 marca 1942 roku Niemcy zabrali z ochronki przy ul. Grodzkiej 108 dzieci na Majdan Tatarski. Najmłodsze miały dwa, najstarsze osiem lat. Wszystkie zostały rozstrzelane. Był to jeden z etapów likwidacji getta na Starym Mieście. W 1947 roku szczątki pomordowanych dzieci zostały przeniesione na nowy cmentarz żydowski przy ul. Walecznych. Dawne miejsce kaźni znajdujące się w okolicach ul. Maszynowej przez lata było zapomniane. Historię okupacyjnej zbrodni zaczął przypominać dopiero Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN, m.in. organizując co roku symboliczny marsz ku pamięci pomordowanych dzieci - jego uczestnicy idą z ul. Grodzkiej na Tatary. - źródło gazeta.pl

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Martyna Żurawska
Comment
Pytanie
Komentarz:1 , czw wrzesień 27, 2012, 00:51:38
Jak winić nas, Polaków za rzekome czy prawadziwe przewinienia wobec Żydów zawsze piszecie Państwo o "Polakach", gdy w grę wchodzą zbrodnie dokonane przez Niemców, i to nie pojedynczych jak w przypadku Polaków tylko aparat państwowy, są już tylko "Naziści" ?