Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...

Piątek

Stacja Polsat News zapowiedziała, że będzie realcjonować przebieg zdarzenia na żywo około godziny 20tej.

Z ostatniej chwili (17:50): Już 102 osoby zamówiły kartki do stodoły.

Sobota, 10.07.2010

Dziś rzeczywista rocznica mordu w Jedwabnem.

Oto zapis kontrowersji pomiędzy mną, a przedstawicielami lokalnej władzy, opisany przez Piotra Pacewicza na gazeta.pl: http://wyborcza.pl/1,82709,8124285,Artysta__Wojt_podburzyl_wies__Sam_spale_Stodole_.html

Mogę do tego dodać tylko tyle, że sołtys Zawady jest rzeczywiście przemiłą osobą, i ma rację twierdząc, że wprowadziłem go w błąd przedstawiając projekt jako plan filmu dokumantalnego. Tak ten projekt zgłaszałem na policji i w straży pożarnej, więc i jemu przedstawiłem taką wersję. Jest ona zresztą zgodna z prawdą, bo powstanie z tego film, jednak sam akt ma jeszcze inne znaczenia. Mówiłem mu zresztą o kontekście żydowskim. Mam nadzieję, że pan sołtys jak i inne osoby wybaczą mi te nieprecyzyjności.

Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby być "społecznym zabezpieczeniem" zdarzenia spalenia stodoły. Potrzebuję ludzi, którzy będą regulować ruch gapiów - może ich być sporo. Trzeba będzie odsuwać ich od stodoły na bezpieczną odległość.

Na miejscu będzie policja i straż pożarna.

Już 87 osób zamówiło karteczki, które jutro spłoną w stodole.

wnetrze

Piątek, 09.07.2010

W związku z brakiem zgody wójta gminy Tomaszów na przeprowadzenie spalenia stodoły z uczestnictwa w zdarzeniu wycofały się oficjalne władze wsi Zawada. Nie będzie więc orkiestry i poczęstunku.

Na placu pozostaję sam.

----

Zapraszam do przeczytania dobrego tekstu Piotra Pacewicza w Gazecie Wyborczej:http://wyborcza.pl/1,75248,8119419,Splonie_stodola__Zydzi_podzieleni.html?as=1&startsz=x