Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Agnieszka Turek

Dzięki Pana akcji "Tęsknię za Tobą Żydzie", dowiedziałam się o książce pt: "Czy ja jestem mordercą", Calela Perechodnika. Właśnie kończę jej czytanie, jestem pod ogromnym wrażeniem tego co w niej wyczytałam, choć książki o podobnej tematyce mam już kilkanaście na swoim koncie. Szkoda że jest tam mało popularna, choć z ...drugiej strony rozumiem dlaczego nie jest lekturą obowiązkową.

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
barbara
Comment
efekt
Komentarz:1 , pią czerwiec 18, 2010, 20:58:45
Mały chłopiec, niedawno wziął udział w akcji. Parę dni później kolega w szkole użył zwrotu "zabić Żyda" (skąd się to bierze? wśród uczniów szkoły podstawowej). Wtedy Jurek, stwierdził, że kolega nie powinien tak mówić, bo Żydzi to porządni ludzie. I dodał, że jeśli kolega jeszcze raz tak powie to...(zareaguje inaczej. Ten fragment niekoniecznie nadaje się do przekazywania)