Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Bialystok

Witam, byłam uczestniczką piątkowego wykładu [Betleja] w Białymstoku. Bardzo chciałam być również w sobotę na zdjęciu grupowym, ale niestety nie mogłam. Moja potrzeba włączenia się do projektu zaowocowała więc wykonaniem mego własnego zdjęcia. Bardzo proszę o umieszczenie go na stronie tesknie.com z podpisem Ewa Zwierzyńska, Białystok.

Ewa
 
Piątkowy wykład był dla mnie inspirujący. Emocje wokół projektu Płonąca stodoła uświadomiły mi, że nie tylko Polacy noszą traumę. Zobaczyłam, że trauma pozostała również w Żydach, i w nich również jest nie do końca przepracowana. Dało mi to zupełnie nowe światło na problem. Nam, Polakom, trudno jest powiedzieć "Przepraszamy". Możemy tylko sobie wyobrażać , jak trudno może być Żydom powiedzieć "Przebaczamy". I przecież nie tylko o słowa tu chodzi.
Dlatego stodoła powinna zapłonąć.

 

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.