Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Anna Bikont

Rafal, dziekuje bardzo bardzo! Tęsknię za moimi dziadkami, ciotkami, wujkami, wszystkimi tymi, których nigdy nie poznalam, i czuje sie w tej tesknocie niezle osamotniona. Jak ogladam twoje strony, to tę moja samotnosc czuje troche mniej.

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
betlej
Comment
Re:
Komentarz:4 , wto lipiec 06, 2010, 04:21:41
Chodzi o książkę "My z Jedwabnego". Niestety nie wiem, czy jest ona dostępna po angielsku...
Michelle Wayne
Comment
ksiazka Anny Bikont
Komentarz:3 , pon lipiec 05, 2010, 23:21:34
Bardzo proszę o tytuł tej książki, nie mieszkam w Polsce ale mam możliwości dostania jej albo wypożyczenia w bibliotece gdzie jest duży wybór Polskich książek, czy może ta książka jest tez w wydaniu angielskim? jeśli tak to proszę o tytuł.Z poważaniem Mira Wayne.
Teresa Gąsior
Comment
Re:do Pani Anny Bikont
Komentarz:2 , śro maj 26, 2010, 21:16:21
Ja również dołączam się do komentarza Rafała Betlejewskiego i podpisuję obiema rękami pod opinią o Pani książce.Nigdy nie zapomnę uczuć,jakie mi towarzyszyły przy jej lekturze:wstrząsu,niedowierzania,przerażenia,poczucia bezsilności,wściekłości.Czytałam i odkładałam,żeby dojść do siebie i znowu czytałam po kilka razy te same ustępy.Od tego czasu przeczytałam jeszcze wiele innych rzeczy na podobne tematy ale to Pani książka rozpoczęła mój prywatny proces wychodzenia z ignorancji(jak to określa twórca tej akcji).Pozdrawiam Panią serdecznie.
betlej
Comment
Re:
Komentarz:1 , śro maj 26, 2010, 07:56:41
Pani Anno,

nawet nie wie Pani, jak wielką przyjemność sprawiła mi Pani tym komentarzem. Jest Pani dla mnie bardzo ważną postacią, Pani książkę uznaję za jeden z najważniejszych reportaży współczesnej literatury polskiej i darzę Panią za tę książkę najwyższym uznaniem. Czytając ją, mam świadomość procesu, który za nią stał i doświadczenia, które musiało stać się Pani udziałem. Niewątpliwie Pani postawa była dla mnie wzorem i inspiracją, a Pani książka niewyczerpanym źródłem wiedzy. Pani postawę oceniam w kategorii najwyższej odwagi.

Byłem na Pani wykładzie tu i tam i zawsze słucham Panią z dużym zainteresowaniem. Osoby takie jak ja zawdzięczają Pani bardzo wiele. Dziękuję Pani za tę niezwykle ważną dla mnie pracę i wysiłek.

Rafał.