NAJNOWSZE

Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Zdjęcie grupowe - Cieszyn

Data wydarzenia: 16 maj 2010

Cel akcji:
Zdjęcie grupowe w Cieszynie. W samo południe na rynku!

Opis:
Wraz z autorem akcji Rafałem Betlejewskim zapraszam wszystkich mieszkańców 16 maja na cieszyński Rynek. W samo południe będzie można wziąć udział w relizacji wspólnego zdjęcia, które stanie się manifestem pamięci o cieszyńskiej społeczności żydowskiej. Krzesło z kipą (żydowskim nakryciem głowy) symbolizje dawny świat. Przypomnijmy o nim! W ramach projektu odbędzie się rozmowa z Rafałem Betlejewskim oraz poznamy historię cieszyńskich Żydów. ?Tęsknię za Tobą, Żydzie? to ogólnopolski projekt społeczno-artystyczny, który Rafał Betlejewski rozpoczął na dobre 27 stycznia, w Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu i potrwa do 2011 roku.

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.