Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Kraków wiadukt

Kraków.

Zdjęcie wykonane przez Magdalenę i Macieja Reputakowskich. Fotografie napisu z wiaduktu na ul. Radzikowskiego w Krakowie.
 
"Tęsknimy za Tobą, Żydzie.
Na co dzień o Tobie zapominamy, zajęci swoimi sprawami. Do czasu, gdy zobaczymy na murze rasistowski napis lub zastanowimy się nad prawdopodobnymi żydowskimi korzeniami naszej rodziny. Tęsknimy wtedy za Tobą jak za czymś, czego nie zdążyliśmy poznać i włączyć do swojego życia, choć było tuż obok nas."

Krakow wiadukt

Krakow wiadukt 1

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.