Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Max

Nieodmiennie jestem za akcja ale zdecydowanie PRZECIWNY BAZGROLOM na murach, to idiotyczny wandalizm i bezsensowna "walka na pedzle" z inna grupa lobuzow ... oto dalsze efekty podobnych "artystow muroli' ... STOP JAKIMKOLWIEK BAZGROLOM NA MURACH !!! Nie dajcie sie otumanic, bazgrolac po murach - to zaden wyczyn , zadna zasluga,nie jest to sztuka w takiej formie ale WANDALIZM !!! Popatrz jaki jest tego dalszy rozwoj .... to prowokacja ... i bezsensowna walka na pedzle ! Albo zamalujcie wszystkie sciany w Polsce - BEDZIE PIEKNIE :-((( Kierowców wjeżdżających do Łodzi od strony Pabianic z lewej strony witają Ikea i Port Łódź. Z prawej-olbrzymie gwiazdy Dawida i wulgaryzmy, którymi zabazgrano niemal wszystkie ustawione wzdłuż drogi ekrany dźwiękochłonne. Z ponad stu ekranów dźwiękochłonnych stojących przy ulicy Pabianickiej naprzeciwko Ikei zaledwie kilkanaście pozostało nienaruszonych. Pozostałe przęsła zamalowano wysokimi na dwa metry obelżywymi hasłami, antysemickimi sloganami i przekleństwami. Na większości zabazgranych ekranów przewija się ten sam motyw: skrót "RTS" z literą "T" zastąpioną przez sześcioramienną gwiazdę Dawida - symbol judaizmu. Ale są i napisy niepowtarzalne, takie jak "ŁKS Łódź Ruda", "Jeb.ć RTS" ("T" opisana na gwieździe Dawida), "RTS żydzew" czy "Derby są nasze ŁKS". W jednym miejscu napisany białą farbą wyraz "łodzianie" ktoś przerobił za pomocą czerwonej farby na "lodziarze". Na końcu napisu domalował sześcioramienną gwiazdę.                                                      

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
anka
Comment
Re:sceptnick
Komentarz:9 , nie marzec 28, 2010, 20:31:46
Witam.Szanowny sceptnicku,zbyt pobieżnie dokonałeś lektury mego postu,bo o brak zrozumienia nie ośmielam Cię posądzać.Skup się i przeczytaj jeszcze raz.Pzdr.
sceptnick
Comment
@Anka
Komentarz:8 , śro marzec 24, 2010, 10:52:36
No właśnie, nie ma praktycznego sposobu, a zatem po co to zdanie o cenzurze pędzli? Taka cenzura jest fikcją z założenia. Sama dochodzisz do wniosku, że sposobem jest - jak to nazywasz - manipulacja. Ja to nazywam tworzeniem mitu.

Forum zaś, w przeciwieństwie do murów ma swój wyraźny, zdefiniowany przez założyciela i admina profil. Na nim istnieje możliwość dyscyplinowania tych, którzy profilu nie przestrzegają i sieją zamęt pasożytując na pracy założyciela strony/forum.
sceptnick
Comment
@ Anka
Komentarz:7 , wto marzec 23, 2010, 17:03:35
To w zasadzie o co Ci chodzi z tą cenzurą pędzla. Przecież doskonale wiem, ze jej egzekwowanie jest niewykonalne?

Natomiast na forum egzekwowanie zakazu publikacji treści niezgodnych z duchem tej strony jest egzekwowalne i to w sposób równie prosty jak inżynieria cepa. Antysemici niech sobie publikują w innych miejscach. Aż się od nich roi w necie.
anka
Comment
Re:Sceptnick
Komentarz:6 , wto marzec 23, 2010, 14:12:08
Szanowny Kolego nie ma praktycznego sposobu. Cenzura,blokada informacyjna,zagłuszanie..to tylko mało skuteczne środki usiłujące "zablokować dostęp w postrzeganiu ludzi i faktów".Nie ma tu znaczenia czy dotyczy to "słusznej" czy "niesłusznej" sprawy.Jedynym "narzędziem"który jest-może być skuteczne jest "manipulacja".Ale w jej wypadku konieczne jest aby "manipulowany obiekt " był na nią podatny czyli,wyrażając się taktownie," był do ogrania".Pzdr.
sceptnick
Comment
@ Anka
Komentarz:5 , wto marzec 23, 2010, 13:26:58
Chętnie dopuściłbym cenzurę pędzla. Możesz podać mi jakiś praktyczny sposób, aby z murów zniknęły wredne antysemickie upiory?
anka
Comment
Re:Max i sceptnick
Komentarz:4 , wto marzec 23, 2010, 12:32:38
Tak to jest słuszna "prowokacja"której celem jest dotarcie do "nieskomplikowanej mentalności"tych którzy posługują się "pędzlem" w procesie prezentowania swoich poglądów na inne tematy i komunikowania się z Resztą Społeczeństwa .Jakże trafne jest określenie "punkt widzenia...",Sceptenick proponuje wprowadzenie "cenzury" na forum a jednocześnie nie "dopuszcza cenzury pędzla"!!! Oczywisty brak konsekwencji w poglądach.Pzdr.
sceptnick
Comment
@ Max
Komentarz:3 , wto marzec 23, 2010, 07:11:53
Max,

Odpisałem Ci tutaj: http://forumfzp.net/viewtopic.php?t=4151&start=15 , ale dla jasności wklejam tekst także u Betleja (mam nadzieję, że się Betleju nie pogniewasz).

"Maxmroz,

Ta akcja w swojej "sferze murowej" jest prowokacją mającą skłonić ludzi do refleksji i myślenia. To właśnie jest to, co postulujesz - m.in. walka z antysemickimi napisami. Zresztą słusznie tak Betlej odpowiedział na Twój komentarz, jaki zamieściłeś na jego stronie www. Nawet jeśli ktoś w pierwszej chwili pomyśli sobie "znowu ktoś nabazgrolił antysemicki napis", to będzie myślał o problemie. I o to zapewne chodzi Betlejowi. Początkowo nikt nie wiedział o co chodzi, ale teraz już coraz więcej ludzi wie, WŁAŚNIE DZIĘKI PROWOKACYJNEMU CHARAKTEROWI zarówno formy, jak i treści.

Te napisy nie są zwykłą bazrgołą na murach, ale rodzajem muralu opowiadającego pewną historię. Jaką historię? WIELE RÓŻNYCH HISTORII, które już każdy sam sobie dopowiada patrzać na napis, albo opisuje na stronie www.tesknie.com.

Gdyby Betlej wyszedł ze swoim napisem do jakiejś galerii, gdzie grzecznie porozwieszałby zdjęcia, gdzie z taśmy puściłby zwiedzającym kilka opowiedzianych historii NIKT by wówczas - poza tymi, którym te historie nie są obojętne do bólu - Betleja i tych ludzi od historii nie usłyszał. Powiem więcej, nikt by NADAL nie zauważył braku Żydów w Polsce postrzeganego nie tylko jako strata "w masie ludzkiej", ale także jako UTRATA w znaczeniu jakie temu słowu usiłuje nadać Betlej.

Betlej usiłuje sobie i nam wszystkim powiedzieć, że Żydzi doświadczyli Zagłady i Wygnania, a my właśnie Utraty.

Cel jest ważny, gdyż dotyczy tkanki głębszej niż tylko jakichś losów obojętnych nam ludzi. Dotyczy on tkanki naszej zaburzonej przez Utratę tożsamości, która już nigdy nie będzie taka jaką byłaby gdyby nie Utrata."
Max
Comment
BAZGROLENIE czyli WOJNA NA PEDZLE
Komentarz:2 , pon marzec 22, 2010, 23:14:13
Sa zdecydowanie przeciw , ale trudno sie spierac, jesli tak uwazasz ...
Zycze milego dnia
Max
Betlej
Comment
Bazgroły
Komentarz:1 , pon marzec 22, 2010, 16:39:28
Wydaje mi się, Max, że wszystkie Twoje argumenty są ZA pisaniem po murach hasła Tęsknię... Paradoks.