Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...obserwator

ludzie ile można... czy w w Izraelu ktoś organizuje akcje 'tęsknię za tobą Polaku?", taka akcja jest nie na miejscu ponieważ tradycyjnie skupia się na jednej z wielu mniejszości jakie żyły w przedwojennej Polsce, czemu p. Rafał nie nagłośni hasła tęsknię za tobą Niemcu, Cyganie, Ormianinie, Białorusinie, Karaimie, Czechu czy Słowaku? nie podoba mi się to wywyższanie jednej grupy kosztem innych- Żydzi jakby chcieli to już dawno by wrócili, umieszczając puste krzesła raczej ich nie zachęcimy i podobnie jak wycieczek z Izraela zwiedzających tylko miejsca kaźni                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Showing comments 1 to 10 of 19 | Next | Last
Michelle Wayne
Comment
Edwardo
Komentarz:19 , pon marzec 08, 2010, 23:28:28
Ja jestem pewna ze jest w Polsce dużo miejsc i organizacji szczególnie Kościoły które pomagają tym bezdomnym nie tylko w Polsce ale w wielu krajach na całym świecie, ja szczególnie się interesuje finansowo sprawa ludzi z Afryki z Darfur, Somalia itd, które cierpią, głód,gwałt, miliony wymordowanych na tle religijnym, którzy nie maja gdzie iść i szukać schronienie tak jak wiekszasc bezdomnych w cywilizowanych krajach, ale ja tego tu nie wspominam, to jest sprawa która nie dotyczy tej strony, ale niektórzy tacy jak ty i inni próbują ta sprawę przyciemnić zwracając uwagę na coś innego.Mogę ci tylko poradzić to co poradziłam obserwatorowi.Po prostu pomyliłeś adres ale ja myślę żeby znaleźć właściwy to ci nie sprawi trudności.My na stronie Tęskne.com idziemy dalej do celu w którym jest stworzona dzięki wspaniałych ludzi jak Rafał i Judyta, aby tak dalej. Pozdrawiam Mira
edwardo
Comment
bardzo ... dziwny projekt ;/
Komentarz:18 , pon marzec 08, 2010, 22:34:29
Zgadzam się z osobą Obserwator. Sam osobiście tęsknię za czystymi ulicami, brakiem ludzi bezdomnych i potrzebujących, tolerancją, rozumem i inteligencją ... zadbajmy o to co mamy i zainwestujmy w swoje własne "podwórko" zamiast latać za każdą akcja humanitarną i niehumanitarną, za marszami równości i nierówności oraz za grupami etnicznymi, które w mniejszości większej lub mniejszej nie powinny być wywyższane ponad inne w naszym kraju Pani Anno / Michalino. Proszę zrobić większy pożytek z pieniążków i pomagać rodakom w potrzebie, a jak już im Panie dopomogą to nawet tzw. projekty dla Hutu, Tutsi i Pigmejów będą super ;) Proszę pomyśleć o tysiącach ludzi, którzy codziennie wstają kilka godzin przed Wami, żeby zdążyć do 'kosza na śmieci'...c.n.d.
obserwator
Comment
ance
Komentarz:17 , pon marzec 08, 2010, 17:05:51
Droga Anko

niezmiernie cieszy mnie twój styl i pojmowanie kultury. To, że jestem krytyczny wobec tego tzw.projektu to nie znaczy, że jestem rasistą czy też, że cierpię na depresję, co próbuje mi wmówić nie jaka p. Wayne, która w ogóle mnie nie zna.

Pani Wayne, życzę więcej luzu oraz zdrowia, bo przy takim podejściu do osób krytycznych, można odnieść wrażenie, że szanowna Pani źle toleruje myslących inaczej.

Tak na marginesie proszę nie obrzucać mnie inwektywami bo nie ma takiego powodu
PS. jak się jednać z kimś jeśli go tu nie ma od kilkudziesięciu lat?
anka
Comment
Re:
Komentarz:16 , pon marzec 08, 2010, 08:29:23
Pani Miro ,jestem za w 99%.Ten jeden procent dotyczy formy.Kultura,to także "wyrozumiałośc"dla mających inne "postrzeganie świata" Nawet "ślady" lekceważenia lub agresji wywołują odwrotny skutek od zamierzonego -"zaostrzają" antagonizmy a przecież Nam nie o to chodzi.
Michelle Wayne
Comment
obserwator
Komentarz:15 , nie marzec 07, 2010, 23:34:15
Nie ważne co bys pisał to nie ma nic wspólnego o co tutaj chodzi, mieszać tutaj sprawy Palestyńsko-Izraelskie to nie tutaj, i sprawy komunistyczne dawnej Polski tez nie tutaj, radze się włączyć na YouTube tam możesz się wyżywać ile chcesz.Moze do ciebie to nie dochodzi i może masz problemy z depresja.Jeśli chodzi o nas na tej stronie Tęskne za tobą Żydzie, to jest sprawa dziś i jutro i Polscy obywatele żydowskiego i innego Polskiego obywatela nie ważne jakiego wyznania czy nie wyznania które byli włączone w kulturę Polska od wieku wieków. Tu chodzi o pojednanie i akceptowanie jeden drugiego i szacunek jeden do drugiego, ale niestety to nie jest to o czym ty piszesz, odwrotnie przynosisz tu anty tolerancyjne bazgraniny, ale to nie o to nam chodzi szkoda twojego czasu. Mira Wayne.
Michelle Wayne
Comment
obserwator
Komentarz:14 , nie marzec 07, 2010, 23:10:21
Proszę sobie znaleźć jakoś inna stronę która panu/pani pasuje i w Polsce jest ich dosyć, bo akurat tutaj źle trafiłeś/las, tutaj nikogo nie zbuntujesz swoja rasistowska bazgranina, tak jak już pisane prze kogoś innego, ze tu chodzi o pojednanie narodów w Polsce a to wam nie pasuje. dziękuje.
obserwator
Comment
Re:
Komentarz:13 , nie marzec 07, 2010, 20:41:31
Czy wydaje się Państwu, że Polacy w Europie są w stanie przyjąć z otwartymi rękoma dawnych mieszkańców- nie sądzę, spójrzmy jak odnosimy się do naszych politycznych oponentów, chorych na AIDS, czy kolorowych imigrantów.
na czym polega piękno tzw. projektu?!
Bazgranie grafiti po murach nie jest wg mnie formą sztuki, czy to jest przykład godny do naśladowania, albo zebrać się na dworcu?!robienie zdjęć?ustawić puste krzesło- mój Boże, nie jestem artystą lecz taka forma upamiętnienia milionów, którzy niegdyś zamieszkiwali przenajświętszą Rzeczpospolitą świadczy o małej wadze "projektu". Zamiast tracić pieniądze na akcje, które nie wywierają trwałego wpływu na świadomość moich Rodaków, może lepiej byłoby wspierać Ośrodek Karta, Mówią Wieki, Midrasz, które od lat w miarę obiektywnie opisują stosunki etniczne na przestrzeni wieków w RP (zapewniam wojny ekonomiczne trwały ustawicznie nie tylko z Zydami ale także z Ukraincami czy Niemcami).
Mag
Comment
Re:
Komentarz:12 , nie marzec 07, 2010, 19:01:11
Uwazam, ze projekt jest piekny.
Super byloby tez, gdyby inny artysta rozpoczal podobny projekt w sprawie ktorejs z innych kultur zyjacych w Polsce przed wojna.
Mam nadzieje, ze wzajemna zarzuty sie skoncza. Przykro mi, ze wykorzystywana jest do ich publikacji wlasnie ta stronka, ktora powinna laczyc, a nie dzielic.
Polak- katolik
Comment
Re:
Komentarz:11 , nie marzec 07, 2010, 15:51:24
Racja, że nie można wywyższać jednej grupy nad inną grupą etniczną. Nie róbcie też z nas Polaków antysemitów!. Polska już od Kazimierza Wielkiego naród żydowski gościła. A od czasów polsko-litewskich ( obojga narodów ) żyły prawie wszystkie narody ówczesnej Europy. Także proszę uważać co chcecie umieścić na tej stronie, bo może to kogoś skrzywdzić.
anka
Comment
Re:
Komentarz:10 , nie marzec 07, 2010, 09:51:15
[Może uda się wzbogacić naszą kulturę...]Ten projekt właśnie stwarza "klimat" dla tej możliwości.Nie służy temu jednak atmosfera wzajemnych zarzutów i powracanie do historii /ostatnie ponad 80lat/ Zrozumiałe jest że , dla niektórych /z obu stron/z przyczyn osobistych jest to "nie do przyjęcia".Sądzę ,że nie powinno to jednak stanowić "głównego nurtu" projektu.
Showing comments 1 to 10 of 19 | Next | Last