Bytom

Szef świetlicy TSKZ w Bytomiu

Pamietam szefa TSKZ w Bytomiu, a raczej chyba opiekuna swietlicy TSKZ. Zdaje sie ze była na ulicy 1 maja? Bardzo sympatyczny Pan i jego żona również miła. Mieli 3 córki, jedna pianistka wyszła za mąż za niewidomego pianistę, nie wyjechali do Izraela (było to okolo 1972 -1976). Jedna z córek miała i ma na imie Nadia i miała córeczkę. Czy ta rodzina jeszcze mieszka w Bytomiu? Jeśli tak, niech sie odezwą. Chetnie wypiłbym z nimi szampana, wspominając dawne, młode, wiec dobre lata.

 


Autor: Jasiu


Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Showing comments 1 to 10 of 14 | Next | Last
Luba Mueller
Comment
Re: Szef świetlicy TSKZ w Bytomiu
Komentarz:14 , nie maj 19, 2013, 20:42:07
Drogi Panie Alec,
Czy Pan Gloger przypadkiem nie mial syna Wowe?
Jesli to Oni i mieszkali na Jagiellonskiej kolo Telimeny to byli nasi znajomi, chodzilam z Wowa do tej samej klasy do Zeromskiego i Jego Mama uszyla dla mnie sukienke z ktorej bylam bardzo dumna :-) Chyba wyjechali do Izraela przed nasza matura jesli dobrze pamietam.
Pozdrawiam.

Luba
Luba Mueller
Comment
Re: Szef świetlicy TSKZ w Bytomiu
Komentarz:13 , nie maj 19, 2013, 20:35:38
Dla Pana Szmuklera...
Pan wspomnial ze mieszkal pan na Staszica, tam pod numerem 6 (jesli sie nie myle) mieszkali nasi dobrzy znajomi Szternowie z ktorych corka Lusia sie przyjaznilam.
Widzialam Pania Sztern 4 lata temu i Lusia przyjechala na odwiedziny z Niemiec.
Pozdrawiam serdecznie.
Luba
Walerian Domanski
Comment
Katowice
Komentarz:12 , nie październik 28, 2012, 13:41:13
Pani Luba
Proszę się ze mną skontaktować.
Poprzez autora tej strony. Nadia jest w Bytomiu, patrz informacje na "plotkies".(Reunion 68)Albo już wróciłą do swego drugiego domu.
Luba
Comment
Jasiu, Nadia i TSKZ w Bytomiu
Komentarz:11 , pon czerwiec 04, 2012, 19:08:47
Witaj Jasiu, chodzilam do tego TSKZ, potem gdy go zamkneli, do TSKZ w Katowicach. Wciaz pamietam pianino przy scenie... Nadie widzialam w Bytomiu 3 lata temu. Pamietasz Beate Sznajder? Co sie z nia stalo? Sama mieszkalam na Podgornej. Potem, w Katowickim TSKZ gralam w Zydowskim Teatrze.
Sostry o ktorych pisales, Zosia i Czesia mieszkaja w Izraelu ale czesto przyjezdzaja do Polski na wystepy. Spotkalysmy sie w Glinojecku na festiwalu z ktorego zrobilam film ktory mam na You Tube.

Pozdrawiam z Kalifornii.

PS. TSKZ nie byl na 1 Maja a na malym placu naprzeciw dworca kolejowego.

Luba
Jasiu
Comment
TSKŻ Bytom
Komentarz:10 , nie lipiec 24, 2011, 22:59:06
Nadia się znalazła. Ma sie dobrze, jest obecnie u sióstr w Bytomiu w odwiedzinach, pojedzie do siostry w Olsztynie.Z wnuczką.W sumie ma 3 wnuczki, Rozmawiałem z nią na Skype, pamięta mnie.
Happy end poszukiwań. Problem - w Polsce pada!
Jasiu
Comment
TSKZ Bytom
Komentarz:9 , pią lipiec 22, 2011, 01:09:42
Nadia
Ty mmieszkałas na ulicy Dworcowej? Bo jak pamietam, to z waszej kamienicy wychodziło się na ulicę i po lewej stronie było widać Dworzec Kolejowy. Czyli musiała to byc ulica Dworcowa. Na Google Earth oglądam plan miasta Bytomia i to się zgadza.W prawo po wyjsciu z budynku szedłem do przystanku tramwajowego. Czy TSKŻ jeszcze istnieje w tym samym miejscu? Chociaż lokalizacji TSKŻ nie pamiętam.Mieszkałem rok w Chorzowie, znam tez Katowice z grubsza.
Jasiu
Comment
bytom
Komentarz:8 , czw lipiec 21, 2011, 18:12:31
Nadia - czy twój email jest nadiabret@gmail.com ? Bo na ten adres wysłąlem email ale nie mam odpowiedzi.
Jasiu
Comment
Bytom
Komentarz:7 , czw lipiec 21, 2011, 18:03:17
Nadia
Niestety nie możemy się spotkać w Bytomiu, bo jestem w USA. Wysłałem e mail do Ciebie oraz zaproszenie na facebook oraz na Skype. Milego pobytu, proszę pozdrowić siostry i ich dzieci, może i wnuki.
Jasiu
Comment
TSKŻ Bytom
Komentarz:6 , śro lipiec 20, 2011, 21:38:17
Panie Alec, jak się z Panem skontaktować? Prosze do mnie napisać e mail wdomanski@yahoo.com
Nadia Bretsznajder
Comment
Bytom...
Komentarz:5 , śro lipiec 20, 2011, 20:51:58
20 lipca 2011 Kim jest Jasiu?
Dane sa nie scisle.Tak, TSKZ byl na pl.Wolskiego.Moj Tato przez krotki okres byl sekretarzem klubu TSKZ w Bytomiu.Mam trzy siostry,dwie mieszkaja w Bytomiu a jedna w Olsztynie.Jestem wlasnie w Bytomiu i bedejeszcze przez tydzen.Mozemy sie spotkac,przyjmuje zaproszenie. N A D I A
Showing comments 1 to 10 of 14 | Next | Last