Pieszyce

Po wojnie byly w Pieszycach dwa kluby Stal i Wlokniarz, połączone potem w Pogoń. W jednej z nich grał Niemeic Hans, na bramce. Swietny! Wyjechal do RFN i tam zrobil kariere w klubach 1 szej ligi (Odwiedził go po 1989 jego kolega z druzyny Zbyszek Wolinski, pozniej trener juniorow i sekretarz PZPR w stanie wojennym). W tejże druzynie albo w drugiej, gral Bluma - Żyd. Też świetny. Tez wyjechał, pewnie do Izraela. Ani o Hansie ani też o Blumie nie ma ani słowa na stronie internetowej Pogoni. Przykre to zapomnienie. Ale chlopcy - kibice z tamtych lat, dzisiaj starsi panowie, pamnietaja dobrze.

 


Autor: Bolek


Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Ewa Blyskowska
Comment
Ulica Prozna
Komentarz:2 , nie luty 28, 2010, 16:12:56
Jestem z emigracji 68.Wczoraj odkrylam twoja akcje
" Tesknie za Toba Zydzie"
Jestem niezwykle wzruszona tym projektem tak jak wiekszosc moich przyjaciol, ktorym przeslalam link.Nigdy nie przypuszczalam, ze ktos bedzie chcial, mial potrzebe wyrazic tesknote za Zydami polskimi. Dotychczas to my tesknilismy i tesknimy za nasza ojczyzna.
Zdjecie z ulicy Proznej specjalnie mnie dotknelo, bo wlasnie to miejsce chcialam zaproponowac na mural.
Betlej
Comment
Piłka nożna
Komentarz:1 , czw luty 25, 2010, 10:07:59
Już od pewnego czasu mam pomysł, by zorganizować turniej piłki nożnej pomiędzy Polakami, Niemcami, Żydami i Rosjanami. Dlatego Pana wspomnienie jest dla mnie bardzo ciekawe. Dziękuję za nie.