Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Małgorzata Grabska

Tęsknie za kulturą, językiem, choć jak wielu sympatyków tego projektu mam za mało lat, by pamiętać cokolwiek. Robi mi sie ciepło na sercu, kiedy czytam Wasze wspomnienia, ogladam wspaniałe zdjęcia z nieodłącznym pustym krzesłem - symbolem. Robi mi sie smutno, wstydzę sie, kiedy czytam rozmaite komentarze w stylu tych, które padły w mediach pod adresem pewnej znanej amerykańskiej żony pewnego znanego polskiego polityka. Znowu ten polski zaścianek i polskie piekiełko.

<<< I miss the culture, the language, in spite the fact I am too young to remember anything really. I feel very warm in my heart when I read your memories, whatch the photos with the empty chair - the symbol. I am sad. I feel ashamed when I read comments directed at the American wife of a Polish politician. Again the polish provincial thinking and evil. >>> 

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Mariusz Grzybowski
Comment
Pamięć
Komentarz:1 , pon luty 15, 2010, 22:44:27
Pani Małgorzato,wspomina pani w swoim poście o autorce książki "Gułag",Anne Applebaum.Nad tą lekturą powinni się pochylić i pomyśleć wszyscy,którzy nie chcą aby kiedykolwiek znowu podniosła głowę hydra totalitaryzmu.Obojętnie jakiego koloru.Także ci,których serce bije zdecydowanie po prawej stronie.Nazwisko i pochodzenie Autorki nie powinno tu mieć nic do rzeczy.Pozdrawiam Panią.Mariusz Grzybowski