NAJNOWSZE

Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Pamięć Ofiar Holokaustu 2010 - Klubokawiarnia Chłodna 25, Warszawa

Data wydarzenia:

Cel akcji:
Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza na dyskusję "Pamięć Ofiar Holokaustu 2010" Obserwujemy obchody Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu. Przeglądamy gazety, słuchamy przemówień. Zadajemy pytania. Znajdź swoją odpowiedź i posłuchaj, co myślą o tym inni.

Opis:
Jak się w Polsce upamiętnia Ofiary Holokaustu w 2010 roku poprzez obchody i publicystykę? Jaka jest pamięć o ofiarach Holokaustu? Co znaczy dla nas kradzież tablic ?Arbeit macht frei?? Dlaczego obóz koncentracyjny stał się w 1947 roku muzeum historycznym? Jakie są relacje: obozu ? jego likwidacji ? utworzenia muzeum obozu ? utworzenia atrapy ? wobec form pamięci, upamiętniania i tworzenia myślowych pozorów. Dyskutują: dr Piotr Tadeusz Kwiatkowski, socjolog z Pentor Research International, autor książki ?Pamięć zbiorowa społeczeństwa polskiego w okresie transformacji?. Kierował zespołem realizującym projekt "II wojna światowa w pamięci społeczeństwa polskiego". Paweł Sawicki pracuje w Sekcji Wizerunku i Komunikacji Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jest też dziennikarzem programu drugiego Polskiego Radia. dr Zofia Wóycicka z Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Edukacyjnego Muzeum Historii Żydów Polskich, autorka książki ?Przerwana żałoba. Polskie spory wokół pamięci nazistowskich obozów koncentracyjnych i zagłady 1944-1950?. Paweł Wroński, historyk i politolog, dziennikarz i publicysta Gazety Wyborczej, autor reportaży i wywiadów głównie o tematyce historycznej. Napisz do nas. Twój mail będzie punktem wyjścia do rozmowy: pbrylski@jewishmuseum.org.pl 15.02.2010 18.30, Klubokawiarnia Chłodna 25

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


betlej
Comment
Relacja
Komentarz:1 , wto luty 16, 2010, 07:48:31
Prosimy o relację z imprzzy, spotkania, rozmowy.