Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Ola, 16

Mój wiek trochę usprawiedliwia brak wspomnień związanych z Żydami. Nie usprawiedliwia natomiast braku świadomości historycznej ludzi w tym wieku, okrutnych żartów chociażby o Oświęcimiu, głoszenia antysemickich haseł. Bardzo się cieszę, że podjęliście temat- może te działania kogoś uświadomią, zainteresują. Nadal funkcjonuje zwrot "wyżydzić", a koleżanka, którą zapytana o nietypową urodę jakby ciszej mówi, że ma Żydowskie korzenie. To zanikająca kultura, a styczność z nią- powód do dumy. Nie pozwólmy zapomnieć! Nie dajmy umrzeć tej kulturze, wygłaszajmy głośny sprzeciw w kontakcie z antysemityzmem, głupimi kawałami, które oburzają i bulwersują, bo szydzą z ludzkich dramatów. I would like to meet you, Jew. Here, in Poland. In all these little villages and big cities...                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Tolek
Comment
Re:
Komentarz:2 , czw luty 25, 2010, 14:46:28
Brawo, Olu! Taka właśnie postawa jest Polsce potrzebna. Ale tak długo, jak Rydzyk będzie miał posłuch w społeczeństwie, nic z tego nie będzie.
Anonymous
Comment
Re:
Komentarz:1 , czw luty 18, 2010, 17:19:25
To jeszcze wszystko przed Tobą,Olu :) Życzę Ci,że skoro już tak miałoby się trafić,żeby to było dobre wspomnienie.No i fakt,dziś o Żyda niełatwo :)