Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Agata Kirzenkowska

Przeczytałam o Pana pomyśle w Gazecie Wyborczej. Jestem zachwycona Pańską akcją.

Mam 29 lat, więc siłą rzeczy nie znam przedwojennej Polski, mam tylko wyobrażenie o niej i tęsknię za Polską wielokulturową. Polska bez Żydów nie jest już tym samym krajem, Polska bez Żydów jest Polską bezpowrotnie uboższą. Brakuje mi polskich Żydów, kultury, która znikneła i jest mi wstyd, iż Żydzi doświadczyli tak wiele złego z naszej strony. Przed nami ogromne zadanie - uporanie się z naszą współwiną za wojenny los polskich Żydów i zaakceptowanie bolesnych dla nas faktów historycznych.

Jestem lektorką języka hiszpańskiego i portugalskiego, więc jeśli potrzebuje Pan jakiejkolwiek pomocy związanej z tłumaczeniem z tych języków,służę pomocą: agatakirzenkowska@gmail.com Serdecznie gratuluję akcji i wspieram ją całym sercem.

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Milton Szpak
Comment
I am looking for you
Komentarz:4 , nie marzec 25, 2012, 19:46:06
In next August I will be in Poland for a short vacation time, on my way to Ukraine. I woud like to meet you in Warsaw if possible. Keep in touch. Big abraco, Milton Szpak Brasil
betlej
Comment
Bez komentarza
Komentarz:3 , sob styczeń 30, 2010, 16:54:52
Do użytkownika o pseudonimie sa. Konflikt Izraelsko Palestyński jest ciągłym przedmiotem światowej debaty i podlega krytycznej ocenie światowej opinii publicznej, także w Polsce. Jednak projekt "Tęsknię..." nie ma z tym konfliktem nic wspólnego i omawia całkiem inne zjawisko: naszej emocji związanej z nieobecnością olbrzymiej części naszej własnej kultury, tradycji i bogactwa. Niech Pan/Pani nie da sobie narzucić sposobu widzenia tego zjawiska poprzez okulary światowej polityki, gdyż zawsze będzie oddalało to Pana/Panią od sedna sprawy i uniemożliwi dostęp do własnych prawdziwych emocji. Co więcej, nierozpoznanie własnych emocji utrudni Panu/Pani krytyczną ocenę bieżącej sytuacji politycznej - dokładnie tej, na którą wskazuje film, gdyż Pana/Pani ocena zawsze będzie ulegać nieuświadomionym przez Pana/Panią mocom.
sa
Comment
bez
Komentarz:2 , sob styczeń 30, 2010, 16:06:55
http://www.youtube.com/watch?v=iPeLOWO8-ew&feature=player_embedded#
betlej
Comment
Dziękuje
Komentarz:1 , sob styczeń 30, 2010, 10:31:33
Dziękuję za Pani ofertę i list. Będę miał go w pamięci.