Dołącz do sympatyków akcji

NAJNOWSZE

05-paź-14 17:37
Dobrodzień (Guttentag)

Za Żydami z przedwojennego Dobrodzienia tęskni moja znajoma- wspaniała, starsza pani...

zobacz...

02-maj-14 19:15
Akcje

W dniach 1-7 lipca 2014 już po raz dziewiąty w Krakowie odbędzie się Szkoła Letnia "Nauczanie o Holokauście" organizowana wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie USA), we współpracy z licznymi organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Bezpłatny program adresowany jest do nauczycieli, edukatorów i liderów organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką Zagłady.

zobacz...

29-kwi-14 05:10
Zary

Urodziłem się Polsce i mieszkałem do dwudziestego drugiego roku mojego źycia. Polska była moją ojczyzną i mój ulubiony kraj.

zobacz...Kasia Gal

Właśnie dzisiaj byłam w Łodzi. To miasto wywołuje u mnie bardzo dziwne emocje. Za każdym razem jak tam jestem wyobrażam sobie jak tam było przed wojną, niemalże widzę ortodoksyjnych żydów spieszących do synagogi, kobiety z dziećmi, gwar, jidisz. Jak wyglądałaby teraz Polska, gdyby nie było zagłady? Tęsknię za moją wyobraźnią.

<<< I was in Lodz today. This city brings to me strange emotions. Every time I'm there I imagine how it was before war, I almost see orthodox Jews hurrying to synagogue, women with children, bustling, jidisz. How would Poland be now if there was no extermination? I feel yearning for my imagination. >>> translation by Natalia Szyszka >>>

                                                     

Napisz komentarz

Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.


If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.